Samsung Galaxy S – Csúcskategóriás

Az üzleti felhasználók talán a legnehezebben meggyőzhető réteg az érintőkijelzős mobilok számára: több ezer telefonszám között az érintőképernyőn tallózni, mindezt néha vezetés közben, ráadásul egy viszonylag nagy méretű készüléken... már itt sokszor elbukik a ma kapható legtöbb érintésvezérelt kütyü.

Óriási kijelző

A Samsung Galaxy méreteiben csak picivel nagyobb, mint legfőbb vetélytársa, az iPhone, a méretnövekedést pedig leginkább a terjedelmes, 4 hüvelykes kijelző indokolja, melyen a Super AMOLED technológiának hála gyönyörű színekben és olvasható méretben jelenik meg a belbecs. A készülék letisztult formavilággal rendelkezik, könnyebb is, mint a legtöbb hasonló képességekkel rendelkező versenytárs, funkcióiban azonban köröket ver a legtöbb ma kapható telefonra.

Kezelésében a telefon a végletekig leegyszerűsített: a középső navigációs gomb mellett a híváskezelő és a vissza gombok kaptak helyet a készülék előlapján. A Galaxy S szabványos 3,5 milliméteres mini jack fülhallgató kimenete és a micro SD kártya foglalat a telefon tetején helyezkedik el, a készülék oldalán pedig a már megszokott hangerőszabályzó és bekapcsoló gombok terpeszkednek.

Pontozás
  • Minőség: 8/10
  • Design: 9/10
  • Funkciók: 10/10
  • Ergonómia: 9/10
  • Környezetbarát: 9/10
Összesen: 9/10

Gyors és ergonómikus

Sokaknak az érintőképernyőről a pontatlanul reagáló, ujjlenyomatokat rögzítő, nehézkes kezelés ugrik be. Számukra jó hírünk van: a Samsung Galaxy S végre egy nagyon kényelmesen kezelhető készülékre sikerült, semmilyen kompromisszumra nem kényszerítve a felhasználót. A már-már hagyományos ikonos elrendezésben ujjunkkal tudunk barangolni, a fellelhető funkciók listáját pedig a nyílt forráskódú Google Android operációs rendszernek köszönhetően szabadon bővíthetjük számos ingyenes, vagy megvásárolható, különleges alkalmazással. A kijelzőn való navigáció pontosságát jól szemlélteti, hogy a készüléket használva körülbelül tízből egyszer ért minket félre a telefon az általunk ujjal bevinni kívánt parancsokat illetően. Ez az arány természetesen, ahogy hozzászokunk a készülékhez, csak javul.

Az egyes alkalmazásoknál - mint például a GMail levelező, vagy a böngésző -természetesen lehetőségünk van a beépített virtuális teljes billentyűzet használatára is, ennek mérete szerencsére kielégítő, az ékezetes karakterek elérésére azonban itt is kisebb ujjtornára van szükségünk. A legtöbb alkalmazás használata közben, ahogy eldöntjük a telefont, természetesen a képernyő a beépített giroszkópnak köszönhetően követi a szemünket és automatikusan elfordul- ez ma már szinte alaptulajdonság a legtöbb érintőképernyős kütyünél.

Az, hogy ilyen gördülékenyen működik a navigáció és a mindennapi használat, a beépített 1 GHz-es processzornak és az igen komoly grafikus chipnek köszönhető. A Galaxy S készenléti képernyője vegyíti az eddigi, már sokak által megszokott Samsung operációs rendszerek előnyeit és a Google Android operációs rendszer testreszabhatóságát. Gyárilag a már megszokott telefonkönyv, üzenetküldés, e-mail, naptár, internet böngésző stb. funkciók mellett olyan extra alkalmazások találhatók, mint a beépített Facebook kliens, Youtube videólejátszó, Google Maps térkép, illetve a világon már méltán egyre népszerűbb augmented reality (kiterjesztett valóság) program, a Layar. Ez utóbbi annyit tud, hogy ha a telefon képernyőjén és kameráján keresztül nézünk magunk elé, akkor a készülék a kijelzőn megmutatja az adott helyszínen található üzleteket, egyéb nevezetességeket, plusz információkat. Kvázi egy multimédiás POI-kkal kiegészített, háromdimenziós Google Mapsként.

Multimédiából is jeles

A Galaxy S funkciói közül a villámgyors HSDPA mobilinternet, a GPS, a zenelejátszó és az 5 megapixeles kamera sem hiányzik. Az egyértelmű iPhone 4 kihívó készüléknek cserélhető az akkumulátora, és mind a 8 vagy 16 gigabájtos verzió bővíthető microSD memóriakártyával. Átlagos használat mellett a készülék egy feltöltéssel 2 napig bírja.

A beépített böngésző nagyon dinamikusan jeleníti meg a weboldalakat, a flash bannereket és alkalmazásokat is támogatja, tehát nem kell lemondanunk például olyan felhasználói élményekről sem, mint az Indavideo, vagy egyéb nem youtube-os mozgóképes tartalmak nézegetése. A beépített kamerával készített képek a telefon kijelzőjén tűélesek, egyetlen szépséghiba talán, hogy az egyébként nagy dolgokra amúgy sem képes „mobilfény"-nek csúfolt beépített vaku kimaradt a készülékből. Az általunk készített és a letöltött fotók egyaránt nagyíthatók és kicsinyíthetők két ujjunk húzogatásával a képernyőn, ahogyan a köztük való lapozás is gyakorlatilag a már érintőkijelzős készülékeknél megszokott alkímiával működik. Az általunk készített tartalmak szabadon küldhetők tovább más készülékekre MMS-ben, Bluetooth-on, vagy e-mailen keresztül. A 720p-s HD felvételekre képes videó felvevő gyönyörű mozgóképeket képes rögzíteni:

Kinek ajánljuk

Mindenkinek. Nem tudunk olyan képességet mondani, amiben a Galaxy S a legtöbb vetélytársát ne verné kenterbe. Az egyetlen vele egy súlycsoportú ellenfél az iPhone 4-es, mely jelenleg nem kapható itthon, ezért bátran mondható, hogy a hazai kínálatban az egyik legkiforrottabb okostelefon a Samsung Galaxy S.

Véleményvezér

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo