Ők kerülnek kalapács alá a Civil Liciten

Több mint hatvan civil szervezeti pályázat érkezett az idei Civil Licit fenntarthatósági árverés felhívására. A cél idén sem kevesebb, mint a szakmai zsűri által kiválasztott 11 szolgáltatást értékesíteni a jelentkező vállalatok felé, s ezzel előmozdítani a civil és vállalati szféra gazdasági és társadalmi együttműködését.

Nagy sikerrel zárult a Civil Licit idei pályázata, hiszen több mint hatvan civil szervezet jelentkezett, hogy elnyerje a jogot az idei aukción való indulásra, ami rekordot jelent és nagy előrelépés a korábbi évekhez képest. „Fontos láttatnunk a civil szektorral, hogy működésük egyik alapköve lehet a 21. században a vállalati oldallal való kölcsönös együttműködés, ami nem az adományozásról, a jótékonyságról szól, hanem a valós üzleti kapcsolatról, amikor a civil, mint szolgáltató jelenik meg egy vállalat életében. ” – mondta el Kiss Gyöngyvér a Civil Licit Alapítvány szóvivője.

A civil szervezetek évről évre pályázat keretében nyerhetik el a jogot a Civil Licit aukción való indulásra. A beérkezett pályázatokat egy szakmai grémium bírálja el, mely egyfelől CSR és fenntarthatósági szakértőket, szociológusokat, szociálpolitikusokat vonultat fel, másfelől pedig olyan cégek kommunikációs, HR vagy éppen CSR vezetőit, akik nyitottak a civil szervezeti együttműködésekre, s vállalatuknál kiemelten fontosnak tartják a fenntarthatósági kezdeményezések támogatását, megvalósítását. Idén a folyamatot vállalati részről a Nextent Informatika Zrt, a Szerencsejáték Zrt, a Telenor Magyarország, a Holcim Hungária Zrt., az IFUA Kft., az IBM Magyarország, a CIB Bank Zrt. és a PwC Magyarország szakértői segítették.

Közös érvényesülés a verseny ellenére
Minden korábbinál erőteljesebb mértékben kerültek előtérbe a különböző összefogások az üzleti életben. Ezek minősége és mennyisége az egyik sarokpontja a sikernek. A tőkebevonástól, a beszerzéstől és a marketingtől a kutatás-fejlesztésen át a HR-ig, illetve a munkatársak képzéséig, az üzleti élet minden területére jöttek már létre klaszterek.
A vállalati bírálók és a szakmai grémium által leghasznosabbnak tartott szolgáltatások az egészségmegőrzés, a környezetvédelem és a fogyatékos emberek integrációja témaköréből kerültek ki, így a kiválasztott projektek között van stresszkezelő és fogyatékos emberek befogadását elősegítő érzékenyítő tréning, az esélyegyenlőség megteremtésével összefüggő sportprogram, folyótisztítási akció vagy éppen hátrányos helyzetben élők integrációjára, felkarolására irányuló önkéntes program is.

A beérkezett pályázatokból 11 szolgáltatást választott ki a szakmai grémium, melyek 2013. november 12-én a Civil Licit fenntarthatósági aukción, a Design Terminálban kerülnek kalapács alá. A szervezők várják azon vállalatok jelentkezését, akik nyitottak a civil szervezetekkel való együttműködésre, és e játékos formában kezdeményeznének párbeszédet a non-profit szektorral.

Véleményvezér

Kísértetszállodát talált Hadházy Ákos

Kísértetszállodát talált Hadházy Ákos 

Különös pénzosztások az idegenforgalmi beruházások körül.
A korrupció rontja a boldogságindexet

A korrupció rontja a boldogságindexet 

Ötvenhatodik helyen a magyarok.
Hadházy Ákos újabb fél méter magas kilátót talált 217 millió forintért

Hadházy Ákos újabb fél méter magas kilátót talált 217 millió forintért 

Lombkoronasétány helyett ezúttal nádkoronasétány épült.
Száguldhatna a forint, ha Orbán Viktor kiegyezne az unióval

Száguldhatna a forint, ha Orbán Viktor kiegyezne az unióval 

A jogállamiság helyreállítása sok pénzt hozna.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo