Minden harmadik magyar csak álmodik a nyaralásról

A magyarok 54 százaléka látja pozitívnak jelenleg az anyagi helyzetét, azonban minden harmadik megkérdezett szerint idén sem lesz pénze a nyaralásra, és közel 30 százalék tart attól, hogy nem tudja majd gyermekét anyagilag támogatni vagy nem lesz pénze betegség idejére - derült ki a K&H Biztosító biztos jövő indexéből. Az index az első negyedévben +0,3 ponton állt, ami mérsékelt visszaesést jelent az előző negyedévben mért 2,4 ponthoz képest.

2016 első negyedévében +0,3 ponton állt a K&H biztos jövő indexének értéke a mínusz 50-tól plusz 50-ig terjedő skálán, ami mérsékelt visszaesést jelent az előző negyedévben mért 2,4 ponthoz képest. A felmérés szerint rosszabb lett a rövid és hosszú távú anyagi helyzet megítélése a magyarok körében.

Ismét elmaradhat a nyaralás

Ahogy az előző negyedévben, a válaszadók közül legtöbben, 36 százalék, a rövid távú anyagi kockázatok közül még mindig azt tartják a legvalószínűbbnek, hogy nem lesz pénzük a nyaralásra. Egyaránt közel 30 százalék tart attól, hogy nem tudja majd gyermekeit anyagilag támogatni, vagy nem lesz pénze betegség idejére. A munkahely elvesztését csak 24 százalék tartja nagyon valószínűnek, és elsősorban a nők, az 50 év felettiek és a keleti országrészben élők a pesszimistábbak.

Kép:sxc

Nyugdíjgondok

Az állami nyugdíjjal kapcsolatos várakozásokat tekintve csökkent a nagyon negatív vélemények aránya az előző negyedévhez képest. Bár a megkérdezettek többsége, 38 százalék gondolja úgy, hogy csak nagyon nehezen él majd meg az állami nyugdíjból, 34 százalék szerint pedig az állami nyugdíj semmire sem lesz elég. 15 százalékról 13 százalékra mérséklődött azok aránya, akik nem is számítanak állami nyugdíjra. Illetve két százalékponttal 15 százalékra nőtt azok aránya, akik úgy vélik, meg tudnak majd élni az állami nyugdíjból.

Miből lesz nyugdíja? Adunk 3 tippet!
A három nyugdíjcélú konstrukció legfontosabb paraméterei alapján könnyen kiválasztható, hogy milyen megoldásokat érdemes választani az öngondoskodáshoz. Kattintson a részletekért!
A kutatásból kiderül, hogy jelentősen változott a hosszabb távú megtakarítások értékének megítélése, mégpedig negatív irányba. Az idei első negyedévben 44 százalék mondta azt, hogy a spórolt pénze keveset fog érni, szemben a múlt év utolsó negyedével, amikor az arányuk 38 százalékos volt. 37 százalék tart attól, hogy nyugdíjasként nélkülözhet, 35 százalék pedig attól tart, nem tudja majd fenntartani a lakását.

Minél hamarabb, annál jobb

„A többség tisztában van azzal, hogy nyugdíjas éveire anyagi problémái lehetnek, az öngondoskodás fontosságával pedig egyre jobban tisztában vannak az emberek. Minél előbb kezdi el valaki az takarékoskodást, annál nagyobb összegből gazdálkodhat nyugdíjas korában. Az állami támogatás miatt a nyugdíjbiztosítások jó alternatívát jelentenek” – mondta Kuruc Péter, a K&H Biztosító életbiztosítás és saját értékesítési csatornák divíziójának vezetője.

A K&H biztosítójánál számottevően nőtt a nyugdíjbiztosítások állománya: a rendszeres díjfizetésű nyugdíjbiztosítási szerződések száma 50 százalékkal, közel 3800 darabra nőtt 2016 első negyedévében az előző év azonos időszakához képest, míg az állománydíj még nagyobb mértékben, 60 százalékkal közel 550 millió forintra gyarapodott.

Véleményvezér

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo