Az urbanFish.architects nyerte a Graphisoft pályázatát

A Graphisoft, a 3D-s modellalapú építészeti CAD-szoftver, az ArchiCAD® fejlesztője nyilvánosságra hozta a Nemzetközi Ötletpályázat eredményét. A pályázóknak a Graphisoft új, Duna fölötti konferencia-központját kellett megtervezniük. A 2002. január 2-án kiírt pályázatra 55 országból több mint 500 regisztráció és 230 pályamű érkezett. Az első díjat a zsűri az osztrák urbanFish.architects építészirodának ítélte oda, a további díjakat török, argentin és angol pályaművek nyerték.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az Építészek Nemzetközi Szövetsége (UIA) égisze alatt kiírt pályázatot a Magyar Építészek Szövetsége (MÉSZ) bonyolította le. A pályaműveket neves építészekből álló zsűri bírálta el: Axel Schultes (Németország), Erick van Egeraat (Hollandia), Demeter Nóra, Nagy Tamás, és Schneller István, Budapest főépítésze. A zsűri, amely a Graphisoft Parkban, a konferenciaközpont leendő helyszínén június 5-6. között ülésezett, több díjat adott át. Első helyezett lett az osztrák urbanFish.architects csapata, második helyen a török db_Architecture & Consulting Co. Ltd. tagjai futottak be, míg a KLM Kelly-Lestard-Maldonado Architects argentin építészirodából jövők harmadikak díjat kaptak. Ezen kívül a zsűri számos pályázót külön dicséretben részesített. A Nemzetközi Ötletpályázat első díja 30.000 $; második díja 15.000 $; harmadik díja 8.000 $ pénzjutalommal járt. A zsűri kiemelte, hogy a különböző földrészekről érkezett ötletek rendkívül széles skálájában különösen nagyra értékelte azokat a pályaműveket, amelyek képesek voltak szintézist teremteni a Graphisoft Park természetes és épített környezetével.

- A Graphisoft Nemzetközi Ötletpályázata a pályaművek és kreatív ötletek hihetetlen sokszínűségét eredményezte – mondta Demeter Nóra , a zsűri egyik tagja. A terület fekvéséből adódó kihívás – a Duna-part eleganciájának és a Graphisoft Park nyújtotta környezet integrálása – számos érdekes megoldást kínált. Lenyűgöző volt számomra a megközelítések sokrétűsége, akárcsak a grafikus ötletek gazdagsága – tette hozzá a szakember.

- A Graphisoft Pályázata kiaknázza a mai építészeti elgondolások csillogó birodalmának jóformán összes lehetőségét, a józan, ’két lábbal a földön álló’, hagyományhű koncepcióktól kezdve egészen a ’lüktető univerzum építészetéig’. Biztos vagyok benne, hogy a Graphisoft munkatársai a legjobbat fogják kihozni belőle” – jelentette ki Axel Schultes , zsűritag.

A Graphisoft Parkban létesítendő konferenciaközpontot a cég az építészetnek kívánja szentelni, és fórumot teremteni kiállítások, az ArchiCAD és ArchiFM® felhasználók nemzetközi konferenciái, továbbá más rangos szakmai események, a Graphisoft termékeit és technológiáját bemutató rendezvények számára.

Az építészetnek befogadónak, nem pedig kirekesztőnek kellene lennie, a dolgok összekapcsolásáról és megvalósításáról kellene szólnia. Nekem nagyon tetszett ebben a pályázatban, hogy ez a szemlélet a Graphisoft termékeire is alkalmazható – hangsúlyozta Erick van Egeraat . A pályázat rendkívül jól tükrözte az ötletek széles skáláját. Lényeges eleme volt, hogy minél több szempontot kössön össze egymással: a Graphisoftot a Parkkal, a Parkot a folyóval, a területet a várossal, a virtuálist a fizikaival.

A pályázat ünnepélyes eredményhirdetésére és a nyertesek bemutatására az 1982-ben Budapesten alapított Graphisoft huszadik születésnapja alkalmából július 25-én rendezendő fogadáson, Berlinben, a XXI. UIA Világkongresszus (2002. július 22-26.) hivatalos programjának részeként kerül sor. A Graphisoft a rendezvény fő szponzoraként külön kiállítási standján, gazdag programkínálattal találkahelyet alakít ki az építészeti szakma számára a kongresszus teljes időtartamára.
A világ egyik vezető szoftverfejlesztő vállalata az építészet-épületgépészet-kivitelezés valamint a létesítménygazdálkodás ágazatban. A cég budapesti központján kívül világszerte tíz leányvállalattal és irodával rendelkezik. A cég termékeit – ArchiCAD, ArchiFM, Cymap, GDL – több mint 100.000 építész, valamint építőipari és létesítménygazdálkodási szakember használja világszerte. A Graphisoft részvényeit a Frankfurti (GPH) és a Budapesti Értéktőzsdén (GRAPHI) jegyzik.
A rangos berlini rendezvények egyik fénypontját a nyertes pályaművekből rendezett kiállítás jelenti majd.

A Graphisoft Parkot azzal a céllal terveztük és hoztuk létre, hogy mind a helyi szoftveripar, mind az építészeti szakma számára ösztönző környezetet teremtsünk. Nagyon örülök annak, hogy az Ötletpályázat iránti óriási nemzetközi érdeklődés egyértelműen igazolta ezt az elképzelésünket – mondta Bojár Gábor elnök.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo