Mesterséges fotoszintézis működtetheti a világot?

Megoldást jelenthet a világ energiaproblémáira egy új kutatás eredménye. A Melbourne-i Monash egyetem kutatói szerint a tiszta energiát termelő mesterséges fotoszintézis technológia működtethetik majd a világot.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kép: Pixabay

A Melbourne-i Monash egyetem által kifejlesztett mesterséges fotoszintézis technológia napenergia felhasználásával képes a vizet üzemanyaggá alakítani, mely felhasználható autók működtetésére és az otthonok energiaellátására. Az új technológia rekord hatásfokkal képes hidrogén előállítására napenergia felhasználásával, írja azimpressmagazin.hu.

A mesterséges fotoszintézis speciális technológiával a vízből különválasztja a hidrogén részecskéket, mely üzemanyagként használható fel. Az eljárás az egyik legtisztább energiaforrás lehet, hiszen a folyamat során nem keletkezik szén-dioxid, se egyéb káros anyag. „Az üzemanyagcellákba kerülő hidrogént közvetlenül elektromos áramtermelésre is fel lehet használni elektromos autók működtetésére, illetve olcsó energiatárolóként is lehet használni a napelemmel üzemeltetett házakban, mondta a kutatást vezető  Doug MacFarlane professzor.

Fenntartható üzemanyag

Az egyetem kutatói a mesterséges fotoszintézis technológia kifejlesztésével megpróbálták leutánozni a természetet, hogy új alternatívát találjanak a hagyományos fosszilis tüzelőanyagokkal szemben. „A mesterséges fotoszintézis egy olcsó, tiszta és megújuló forrása lehet a hidrogénnek, mely fenntartható üzemanyagként véglegesen megszüntetheti a közlekedésből származó káros anyag kibocsátást”, nyilatkozta a vezető kutató professzor Leone Spiccia.

Forrás: www.impressmagazin.hu

Nem álom a CO2-kibocsátásmentes autó
Elkészült a prototípusa, és hamarosan európai tesztkörútra indul az első, a jármű szén-dioxid-kibocsátását akár 50 százalékkal csökkentő Greenion technológiával felszerelt autó. A magyar feltaláló ötletén alapuló technológia elterjedése forradalmat hozhat a járműgyártásban, és a cégnél tapasztalt jelentős érdeklődés is arra utal, hogy a fejlesztésben hazai és nemzetközi cégek és szervezetek is fantáziát látnak.

Véleményvezér

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo