Legyenek betiltva a nehézfémek!

A Sony Ericsson közérdekeket képviselő szervezetek szövetségével és globális technológiai márkákkal fogott össze annak érdekében, hogy az Európai Parlament 2015-től betiltsa a mérgező anyagok felhasználását a szórakoztató elektronikai termékekben.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Sony Ericsson együttműködik az Acerrel, a Dell-lel, a Hewlett-Packarddal és közérdekeket képviselő szervezetekkel - a ChemSec-kel, a Clean Production Actionnel és az Európai Környezetvédelmi Hivatallal - annak érdekében, hogy az Európai Unió szigorítsa a veszélyes anyagok alkalmazásának korlátozásáról szóló irányelvét (Restriction of Hazardous Substances - RoHS).

Jelenleg az RoHS-irányelv egyes nehézfémek és a polibrómozott gyulladáskésleltető anyag (BFR) két fajtájának alkalmazását korlátozza. A Sony Ericsson a szövetség más tagjaival együtt azonban minden BFR összetevő és műanyag (PVC) alkatrész korlátozását sürgeti. Amikor a BFR-t és a PVC-t - nem megfelelő hulladékfeldolgozási módszerekkel - elégetik, a folyamat során veszélyes mérgező kémiai anyagok, halogénezett dioxinok keletkeznek. A Sony Ericsson úgy gondolja, hogy ezeket a BFR és PVC anyagokat minden elektromos és elektronikus termékből minél hamarabb ki kell vonni. A vállalat már az elmúlt 18 hónap során is olyan termékeket fejlesztett ki, amelyek nem tartalmazzák ezeket a veszélyes anyagokat, hiszen a helyettesítő anyagok elérhetőek, és használatukat nagyobb fennakadások nélkül is be lehetne vezetni a piacra.

Kötelesség

„A Sony Ericsson kötelességének tekinti, hogy teljesen kivonjon minden halogénezett gyulladáskésleltető összetevőt termékeiből. Mára szinte az összes brómozott gyulladáskésleltető anyag felhasználását sikeresen korlátoztuk - mondta Daniel Paska, a Sony Ericsson környezetvédelmi szakértője. - Úgy gondoljuk, az elektronikai iparág kötelessége, hogy minél előbb helyettesítő anyagokat találjanak a BFR és PVC összetevők pótlására. Fontos, hogy az uniós döntéshozóknak irányt mutassunk ebben az ügyben, ezért sürgetjük az RoHS-irányelv szigorítását."

 

 

A Sony Ericsson a szövetség más tagjaival együtt nyomást fog gyakorolni az uniós döntéshozókra, akik jelenleg a már létező RoHS-irányelv szigorításának kérdését tárgyalják. Céljuk eléréséhez számítanak az iparág más tagjainak támogatására.

Új telefonok

„A Sony Ericsson számára fontos, hogy olyan termékeket állítson elő, amelyek a lehető legjobb környezetvédelmi teljesítményt nyújtják az egész iparágban - mondta Mats Pellbäck Scharp, a Sony Ericsson vállalati fenntartható fejlődésért felelős vezetője. - Ezért is támogatjuk kiemelten a szigorú környezetvédelmi törvényeket. Emellett már korábban bevezettük a GreenHeartTM úttörő fejlesztésű telefonok egész sorozatát, amelyek fenntartható anyagokból és eszközökkel - többek közt újrahasznosított műanyagból, vízbázisú festékkel - készülnek és energiatakarékos töltővel rendelkeznek. A Sony Ericsson célja, hogy 2011-es portfóliójának többsége megfeleljen saját GreenHeartTM előírásainak.

A Sony Ericsson mára kivonta termékeiből a PVC technológián alapuló anyagokat, és jelentősen visszaszorította a halogénezett gyulladáskésleltető összetevőket is. További információkért a GreenHeartTM termékekkel és a környezetvédelmi tevékenységünkkel kapcsolatban látogasson el a Sony Ericsson GreenHeartTM weboldalára vagy a Sony Ericsson GreenheartTM blogjára.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo