A klímaváltozás csak egy nagy összeesküvés?

Ausztráliának példát kellene vennie az Európai Uniót elhagyó Nagy-Britanniáról, és ki kellene lépnie az ENSZ-ből az ország egy újonnan megválasztott szenátora szerint, aki szerint az egész klímaváltozás csak a bankárok nagy összeesküvése.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kép:Pixabay

A Queensland szövetségi államot a bevándorlásellenes Egy Nemzet nevű párt tagjaként képviselő Malcolm Roberts erről a törvényhozásban mondott első felszólalásában beszélt. Hangsúlyozta: arra van szükség, hogy Ausztrália "kilépjen az ENSZ meg nem választott moslékából". Szerinte az ausztrál értékeket és életmódot veszélyeztetik az ilyen alattomos szervezetek.  Kifejtette véleményét a klímaváltozásról is, amely szerinte egy globális összeesküvés, és azok a bankárok találták ki, akik az egész világot képviselő kormányt akarnak létrehozni. Roberts bírálta a klímakutatással kapcsolatos tudományt, egyben képtelenségnek nevezve az ENSZ klímavédelmi álláspontját.

„Alapvető dolog az, hogy a Nap felmelegíti a Föld felszínét. A felszín felmelegíti a mozgó, cirkuláló légkört, amellyel érintkezik. Ez azt jelenti, hogy a légkör hűti a felszínt. Akkor miképpen tudná felmelegíteni azt? Nem tudja. Éppen ezért hibásak a (tudósok) számítógépes modelljei” - tette hozzá az újdonsült ausztrál szenátor. A politikus egyébként nem áll egyedül a véleményével: az ausztrálok 17 százaléka hiszi, hogy a klímaváltozás csak egy kamu.

A legrosszabbra kell felkészülnünk
A gazdasági és politikai szereplők hajlamosak alábecsülni a globális felmelegedés okozta veszélyeket, pedig komoly fenyegetést jelentenek – derül ki egy friss brit-kínai jelentésből, amelyet a BBC idéz. Eszerint a lehető legrosszabbra kell felkészülnünk, mert a jelenlegi tendenciák szerint a klímaváltozás még a fejlett országokat is destabilizálhatja.
Hangoztatta, hogy az Európai Unió a totális szocialista uralom mintája, ahol az olyan meg nem választott testületeken keresztül, mint a Nemzetközi Valutaalap (IMF), félelmetes előírásokat kényszerítenek rá az emberekre. Ilyen az ENSZ is, és Ausztráliának el kell hagynia a világszervezetet - mondta a képviselő, aki magát Szókratész ókori görög filozófushoz hasonlította.

Máshol sem hisznek a szemüknek

A Gallup egy korábbi felmérésében a megkérdezett amerikaiak 30 százaléka nem hisz abban, a klímaváltozás olyan súlyos hatással járna a civilizációra és a gazdaságra nézve, mint ahogy azt a szakemberek el szeretnék hitetni velük.

Az életüket befolyásoló problémák és tényezők között az amerikai lakosok az elmúlt években következetesen alulértékelték az ökológiai és légköri átalakulást, s a munkaerőpiac helyzete, az állami költségvetés deficitje, a gazdaság állapota mindig sokkal előrébb végzett a közvélemény kutatások rangsorolásában, mint a klímaváltozás. (A tengerszint-emelkedés korában nem kisebb a tét: a hullámsírban az enyészeté lesz, vagy megmarad üdülőparadicsomnak a Maldív-szigetek? Az ország átlagos magassága mindössze négy méter a tengerszint felett.)

Az Egyesült Államokon kívül egyedül a Közel-Kelet az a régió, ahol a polgárok ennyire nem tartják fontosnak a klímaváltozás. Ami azért is meghökkentő, mert a sivatagok növekedése és az ivóvízhiány már most érezhető a világnak ebben a szegletében. Egyiptomban és Pakisztánban például csak 20 százalék válaszolt úgy, hogy érdekli a klímaváltozás problematikája, Izraelben is mindössze 30 százalék – pedig a sivatagok előretörése a terroristákat segíti.

Véleményvezér

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.
Jó hír, mégsem pusztul el a világ

Jó hír, mégsem pusztul el a világ 

Sokan úgy gondolják, hogy addig létezik a világ, amíg vannak méhek.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo