Vérből gyártanak életmentő gyógyszereket

Az elmúlt 8 évben 12 milliárd forintot fordított gödöllői gyártókapacitásának bővítésére és infrastrukturális fejlesztésekre, ezzel megháromszorozta hazai gyártókapacitását az olasz Kedrion Biopharma (Kedrion) gyógyszeripari cégcsoport.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kép: Pixabay

A vérplazma gyűjtésére és feldolgozására specializálódott társaság magyar leányvállalata, a HUMAN BioPlazma Kft. 2015-ben 11 milliárd forint árbevételt ért el. A társaság legújabb fejlesztése egy 100%-ban magyar vérplazmából előállított folyékony vérkészítmény, amelyhez május óta súlyos és ritka betegséggel élő, kórházban kezelt betegek juthatnak hozzá. A vérplazmából hazánkban készített gyógyászati készítmények piacán 20 éve nem volt hasonló fejlesztés. A társaság a vérplazma gyűjtésében is aktív: 2016 májusában 300 millió forintos beruházással nyitotta meg 30 új munkahelyet teremtő, negyedik magyar Plazma Központját, Pécsett.

A vérplazmából előállított termékek egyedüli hazai gyártója, a HUMAN BioPlazma anyavállalata, az olaszországi központú Kedrion, elkötelezett gödöllői leányvállalata és gyártóhelye folyamatos fejlesztése mellett. A nemzetközi vállalatcsoport 2008 óta több mint 12 milliárd forintot fektetett be Magyarországon: 4 milliárd forintot a régi gyártóhely modernizálására, további 8 milliárdot a termelőkapacitás bővítésére és a kapcsolódó fejlesztésekre költött. Ennek eredményeként a vállalat több mint háromszorosára növelte hazai gyártókapacitását, és új, felhasználóbarát, korszerű gyógyszerekkel bővítette portfólióját.

A HUMAN BioPlazma az elmúlt öt évben számottevő mértékben növelte árbevételét is, ami 2015-re a 2008-as 4,3 milliárd forintról 11 milliárd forintra emelkedett. Ezzel párhuzamosan a munkatársak létszáma is megháromszorozódott, a telephelyek száma pedig a korábbi kettőről hatra nőtt. A társaság gödöllői gyára, logisztikai központja és – 2016 májusától – 4 hazai plazmagyűjtő központja 300 dolgozónak közvetlenül, további 200 szerződéses vállalkozó foglalkoztatottnak és családjuknak pedig közvetve biztosít megélhetést. A menedzsment prognózisa alapján idén akár a kezdeti forgalom háromszorosát is teljesítheti a társaság, ami a nemzetközi cégcsoporton belül is kiemelkedően jó eredménynek számít.

„Társaságunk az emberi vérplazma eredetű biológiai készítmények egyedüli hazai gyártójaként – jogelődei révén – immár több mint 60 éve fejleszt, gyárt és forgalmaz életmentő gyógyszereket, elsősorban magyar betegeknek. Több évtizedes hazai tapasztalatunkat sikeresen ötvöztük anyavállalatunk, a Kedrion innovációs erejével és egyre kiterjedtebb nemzetközi jelenlétével. Ennek köszönhetően a legmagasabb minőségi sztenderdek alapján készülő termékeink egyre szélesebb köre érhető el a súlyos betegségben szenvedők számára” – hangsúlyozta Tóth Ákos, a HUMAN BioPlazma Kft. ügyvezetője.

Antibiotikum-rezisztencia: évi 10 millió áldozat és egy új gyógyszer
Kiszámolták, mennyi ember fog megbetegedni, ha az antibiotikumok elvesztik hatásukat, ami Indiában például már tapasztalható a gyerekeknél. Egy új készítmény azonban reménnyel kecsegtet.
Hozzátette: az elmúlt időszakban két új, korszerű és a betegek részére még nagyobb biztonságot nyújtó terméket vezettek be a magyar piacra. Ezek a termékek azért is kiemelt gyógyászati értékűek, mert a hazai gyártóhelyen mintegy 20 éve nem került sor hasonló technológiai újítású készítmény előállítására. A vállalat legutóbbi fejlesztése egy 100%-ban magyar vérplazmából előállított folyékony vérkészítmény, melyet többek között súlyos és ritka betegségekben szenvedő páciensek kapnak kizárólag kórházi felhasználás során.

Az ügyvezető igazgató elmondta, a Kedrion ötéves üzleti terve újragondolja és harmonizálja a cégcsoporton belüli erőforrás- és feladatmegosztást, amelynek várhatóan része lesz a gödöllői gyártókapacitás bővítése. A HUMAN BioPlazma Kft. ugyancsak jelentős forrásokat szán K+F tevékenységének kiterjesztésére, amelynek elsődleges célja egy újabb vérplazma alapú készítmény kifejlesztése.

Az ügyvezető felidézte: a vállalat magyar gyökerei egészen 1954-ig, a Human Oltóanyagtermelő és Kutató Intézet megalapításáig nyúlnak vissza. A rendszerváltást követően többször is tulajdonost cserélő vállalat biokémiai üzletágát 2008-ban vásárolta meg a világ 100 országában jelen lévő, és több mint 2200 munkavállalót foglalkoztató olasz szakmai befektető.

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo