Ugyanazért a munkáért a magyar kap a legkevesebbet

A magyarországi bruttó 221 ezer forintos átlagfizetésnél többet kapnak a dolgozók Csehországban és Szlovákiában is - derül ki a Workania állásportál által működtetett fizetesek.hu oldal, három ország fizetéseinek "versenyképességét" összehasonlító felméréséből.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Szlovákiában a havi bruttó átlagfizetés 238 ezer forintnak megfelelő euró, míg - a mostani összehasonlításban nyertes - Csehországban bruttó 257 ezer forintnak megfelelő cseh korona. Az értékesítés, kereskedelem területén dolgozók Magyarországon átlagosan 208 ezer forintot kereshetnek havonta, Szlovákiában 219 ezer, Csehországban 234 ezer forintot. A mezőgazdaságban és élelmiszeriparban dolgozók átlagjövedelme 153 ezer forint, Szlovákiában 190 ezer, Csehországban 192 ezer forint.

Az állami-és közszféra munkaköreinek összevetése alig mutat különbséget Magyarország (221 ezer) és Szlovákia között (225 ezer forint), míg Csehországban 250 ezer forint az átlag. A közgazdaságtan, pénzügy, könyvelés területén elenyésző az eltérés az átlagok közt: Magyarországon és Szlovákiában 264 ezer, Csehországban 270 ezer forint. A bankszektorban azonban a dobogó második helyére kerültünk: Szlovákia 267 ezer forintos átlaggal a harmadik, nálunk 282 ezer forint az átlag, Csehország itt is első 315 ezer forinttal.


Kevesebbet keresünk, mint északi szomszédaink
Fotó: sxc

Alig volt olyan terület, ahol a magyarországi átlagadatok megelőzték a másik két országét, de ilyen volt például a telekommunikáció, ahol bruttó 387 ezer forinttal vezet Magyarország, 351 ezer forinttal második Csehország és 322 ezer forinttal pedig a harmadik helyen áll Szlovákia.

A munkakörök hierarchiája szerinti összevetésben is szinte valamennyi esetben az utolsó helyen áll Magyarország. Segédmunkát jóval kevesebbért végeznek itthon mint a szomszédos országokban: az átlagfizetés nálunk bruttó 96 ezer forint, míg Szlovákiában 129 ezer, Csehországban 133 ezer forint. Az adminisztratív alkalmazottak Magyarországon átlagosan 161 ezer forintot keresnek, míg Szlovákiában 188 ezer, Csehországban 198 ezer forint az átlag.

A középvezetők nálunk átlagosan 357 ezer forintot, Szlovákiában 367 ezer, Csehországban 379 ezer forintot kereshetnek. A felsővezetők Magyarországon átlagosan 634 ezer forintot, Szlovákiában 678 ezer, Csehországban 740 ezer forintot vihetnek haza a fizetesek.hu adatai szerint.

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo