Szakképzési díjat alapított a német–magyar kamara

A Német–Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara (DUIHK) szakképzési díjat alapított, amellyel a fiatalok gyakorlatorientált szakmai képzésének minőségét előmozdító, példaértékű kezdeményezéseket és megoldásokat szeretne elismerni Magyarországon.

Díjaznák a szakképzést – kép: SXC

A kamara szerint a szakképzési díjat a jövőben évente három kategóriában ítélik oda, ezek a motiváció, a kooperáció és az innováció. A motiváció kategóriában olyan kezdeményezéseket ismernek el, amelyek fokozott mértékben állítják az érdeklődés középpontjába a duális képzésben rejlő lehetőségeket a fiatalok és szüleik, vagy akár a széles nyilvánosság körében. A kooperáció kategóriában a szakképzés szereplőit díjazzák majd, vagyis a vállalatok, az iskolák, a kamarai szervezetek és az önkormányzatok közötti együttműködés példaértékű formáit. A harmadik kategóriával, az innovációval olyan új megoldásokat, módszereket és projekteket szeretnének kitüntetni, amelyek emelik a szakképzés minőségét és hatékonyságát, akár a szakképző iskolákban, akár a képzést nyújtó üzemekben.

A díjra a 2013/2014-es tanév kezdetével pályázhat minden olyan üzem, magánszemély, szakképzési intézmény vagy más szervezet, amely Magyarországon érintett a szakmai képzésben. A díjazottak kiválasztásáról egy elismert szakemberekből álló, független zsűri dönt.

A közleményben a kamara idézi Stevan Sefert, a DUIHK elnökét, aki kifejtette, hogy a díjjal egyrészt méltatni szeretnék a konkrét, példaértékű egyéni teljesítményeket, másrészt lelkesíteni más szereplőket is a gyakorlatorientált képzés ügyéért, emellett a nyilvánosságnak is szeretnék bemutatni a sikeres projekteket és megoldásokat.

A DUIHK a szakképzés korszerűsítését már a 20 évvel ezelőtti alapításakor rögzítette az alapszabályában, és azóta is elkötelezetten és intenzíven vállal szerepet e célkitűzés érdekében. Ennek során a világszerte elismert németországi duális szakképzési rendszer tapasztalataira támaszkodhat. Ugyanakkor a DUIHK tagjai, mint Magyarország legfontosabb befektetői, maguk is érdekeltek egy jól működő szakképzési rendszerben, amely megfelel a korszerű vállalati igényeknek.

Öt év múlva nem lesz, aki megjavítson valamit
Sokat hallani arról, hogy nincs kinek „átadni az ipart” az első generációs vállalkozók jelentős részének, ahogy az sem újdonság, hogy a kisvállalkozások számára jelentős nehézséget jelent megküzdeni a globális cégek nyomott áraival. Pető Lajos cipészmester szavai szerint viszont úgy tűnik, nem is olyan sok kéne ahhoz, hogy a legkisebbek túlélése biztosítva legyen.

Véleményvezér

Kísértetszállodát talált Hadházy Ákos

Kísértetszállodát talált Hadházy Ákos 

Különös pénzosztások az idegenforgalmi beruházások körül.
A korrupció rontja a boldogságindexet

A korrupció rontja a boldogságindexet 

Ötvenhatodik helyen a magyarok.
Hadházy Ákos újabb fél méter magas kilátót talált 217 millió forintért

Hadházy Ákos újabb fél méter magas kilátót talált 217 millió forintért 

Lombkoronasétány helyett ezúttal nádkoronasétány épült.
Száguldhatna a forint, ha Orbán Viktor kiegyezne az unióval

Száguldhatna a forint, ha Orbán Viktor kiegyezne az unióval 

A jogállamiság helyreállítása sok pénzt hozna.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo