Öt dolog, amit fel kell áldozni a sikerért

Sok magyar szívesen lenne vállalkozó, mert téves elképzelések élnek bennük a vállalkozói létről. Holott egy cég vezetése nem gyerekjáték, sok mindent fel kell áldozni érte, amelyekből most be is mutatjuk azt az ötöt, amire senki sem gondol, amikor azt mondja: vállalkozó leszek!

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kép: SXC

Örvendetes, hogy felmérések szerint növekszik a vállalkozói hajlandóság a magyar lakosságban, hiszen a munkanélküliségből éppen az önfoglalkoztatás, a saját cég indítása kínálhatja az egyik kiutat. Csakhogy hazánkfiaiban sokszor téves elképzelések élnek egy cég vezetésével kapcsolatban: ez ugyanis nem az a munka, ahol a sült galamb belerepül a szánkba.  Mutatunk most öt dolgot, amivel kapcsolatban komoly áldozatot kell hoznia egy friss vállalkozónak Jayson Demers, az AudienceBloom alapítójának segítségével.

Stabilitás

Bizony amikor egy vállalkozásba fogunk nincs garancia a sikerre. Az adatok is azt mutatják, hogy Magyarországon átlagosan alig néhány évet él meg egy vállalkozás, a startupok 90 százaléka például az első születésnapját sem éri meg, de a „hagyományos” induló vállalkozásoknál is alig ötven százalékuk veszi sikerrel a kritikus 12 hónapot. Amikor céget alapítunk, legyen az alapötletünk bármilyen jó, hónapokig csak kóválygunk megfelelő tervezés nélkül.

A leginnovatívabb cégvezetési trendek
Más módszerekkel kell már céget vezetni, fejleszteni, szervezni, más gondolkodásmód, vezetési stílus hozza az eredményeket a 21. században. Április 29-én a KKV-Akadémián fókuszban a kis- és középvállalatok cégvezetési, menedzselési és szervezetfejlesztési problémái, és az azokra adott jó gyakorlati megoldások, újszerű megközelítések. Részletes program és regisztráció itt!
Ám még a legmegalapozottabb üzleti tervet is pillanatok alatt felülírhatja a piac változása, így nem élvezhetjük azt az éveken keresztül húzódó stabilitást, mint egy alkalmazott. Ha beüt a ménkű akkor újra és újra át kell szerveznünk a teljes cégünket és ne lepődjünk meg azon sem, ha év végére teljesen mással foglalkozunk, mint terveztük.

Bevétel

A stabilitás hiányából fakadóan bizony a fix bevételekkel sem mindig tervezhetünk. Évekig tart, amíg egy vállalkozás kitermel annyit, hogy jól megéljünk belőle. (Ezért is fontos, hogy spóroljunk, ahol lehet.) Az első hónapok-évek ebből a szempontból már szerencsésnek mondhatók, ha nem kell plusz pénzt beleölnünk a cégünkbe és ere bizony a kapcsolatunk is rámehet.

Hat dolog, amit senki nem mond el a vállalkozói létről
Szívesen vállalkoznának a magyarok, leginkább a függetlenség vonzza őket. Viszont a többség nincs tisztában a vállalkozói lét hátrányaival. Mutatunk hat dolgot, amit mindenkinek meg kell fontolnia, mielőtt vállalkozásba fog.
Magánélet

Munka nyolctól négyig? Felejtsük el! Nincs megállás, ha kell akkor éjszaka kell megírni a megrendelőt, hajnalban elindulni, hogy odaérjünk egy reggeli megbeszélésére és közben végezni a cég vezetésének minden feladatát. Mindez a stabilitás hiányával és a bevétel bizonytalanságával párosulva bizony nem tesz jót egyetlen házasságnak sem. Csak akkor vágjunk tehát cégalapításba, ha kedvesünkkel előtte tisztáztuk - és mi is tisztában vagyunk vele – mivel is jár egy vállalkozás indítása. (A vezetői szerep a személyiséget is megváltoztatja bizonyos mértékig.)

Alvás

Ha a családunkra nincs időnk, akkor aludni sem lesz – és nem csak az időhiány okozhatja az alváshiányt, hanem a stressz is. Bizony a vállalkozás – mikor minden tőlünk függ – nem kevés izgalommal jár és a gyakran fogunk még abban a pár órában is, amikor pedig szunyókálhatnánk, éberen forgolódni és a jövőn tűnődni. Az sem mellékes, hogy minél jobban beindul az üzlet és esetleg terjeszkedünk is, egyre ritkábban fogunk a saját ágyunkban aludni: lopott órák egy repülőgépen, esetleg egy motelben, kényelmetlen ágyakon - jó tudni, hogy saját magunk legrosszabb főnökei vagyunk!

Kényelem

Nem csak a kényelmetlen ágyak nyomaszthatnak egy vállalkozót: bizony naponta többször kerülhetünk igazán kényelmetlen, tőlünk idegen szituációkba, olyan döntéseket kell hoznunk mint előtte soha és számtalanszor ki kell lépnünk a komfortzónánkból. Például ha az egyik munkatársunknak búcsút kell inteni, vagy egy új fontos ügyfelet megszerezni, egy potenciális befektetőt meggyőzni, mind olyan szituáció, amelybe a legtöbben nem szívesen kerülnénk.

Óva intenénk mindenkit attól, azonban, hogy a kezdeti nehézségek miatt feladja egy dédelgetett vállalkozás tervét. Igen, bizonyos dolgokat fel kell áldozni útközben, de a cél, a végeredmény gyakran megéri a fáradozást. Hiszen saját magunk urai lehetünk, függetlenek, senki sem parancsolhat nekünk és kevés olyan inspiráló érzés létezik, mint a siker a magunk választotta úton. Egy sikeres vállalkozó ugyanis olyan ember, aki az első néhány évben úgy él, ahogy senki sem szeretne, de élete hátralévő részét úgy tölti, ahogy nem mindenki teheti.

A cikk az alábbi forrás alapján készült.

6 tipp, hogy igazi túlélővé váljunk
Mi a titka, hogy olyan üzletet építsünk fel, ami évtizedeken át fennmarad? Ami ellenáll a válságok és a változó fogyasztói szokások viharainak és biztonsággal számíthatunk rá, hogy gyermekeinknek is átadhatjuk? Tuti recept persze nincs, de van néhány tippünk, amivel biztosabbá tehetjük a túlélést.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo