Ők már tudják, mi a pálya

Nagy sikerrel zárult az idei "Mi a pálya?" műszaki pályaválasztó fesztivál, a Magyar Elektrotechnikai Egyesület (MEE) szervezésében. Az idei évben több, mint 10.000 diák érkezett az eseményre, az ország majd 700 oktatási intézményéből.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

November 28-án Debrecenben ért utolsó állomásához a Magyar Elektrotechnikai Egyesület (MEE) szervezésében megvalósuló, Magyarország hat nagyvárosába ellátogató "Mi a pálya?" műszaki pályaválasztó fesztivál. Célja, hogy az ipari szereplők és az oktatási intézmények bevonásával látványos, vonzó, interaktív, élmény alapú bemutatók segítségével felkeltse az érdeklődést a pályaválasztás előtt álló diákokban a műszaki és informatikai pálya iránt, annak érdekében, hogy tudatosan válasszák ezt a pályát.

Kép:Pixabay

Az idei évben 487 általános iskolából és 181 középiskolából érkezett több, mint 10.000 érdeklődő diák és tanár. “Az eddigi visszajelzések egyértelműen arra utalnak, hogy sokan itt kapnak kedvet ahhoz, hogy ezt a pályát válasszák és mivel célunk, hogy ezzel az eseménnyel is a piac munkaerő-kereslet igényeire reagáljunk, a lelkesedésünk töretlen, így már most tervezzük a jövő évi, már ötödik alkalommal megrendezendő fesztivált.” - mondja Günthner Attila, a Magyar Elektrotechnikai Egyesület irodavezetője.

A MEE hosszú évek óta elkötelezett a pályaorientáció, a szakember-utánpótlás és a tehetséggondozás

Óriási a hiány műszaki szakemberből
A piac munkaerőkereslet igényeire reagálva évről évre nő a műszaki pályát választó fiatalok száma. A Magyar Elektrotechnikai Egyesület idén negyedik éve segíti a szakma népszerűsítését az országos Mi a pálya? műszaki pályaválasztó fesztivál szervezésével, és támogatja a tehetségek fejlődését az ebben az esztendőben is pályázatával.

támogatásában. Ugyancsak a sikeres karrierépítést hivatott támogatni az Egyesület és a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal közös szervezésében, az Innovációs és Technológiai Minisztérium támogatásával megvalósuló Működj! pályázat.

A tehetségkutató program célja, hogy a középiskolások bemutathassák az elektrotechnika, az elektronika és az informatika területén megvalósított innovatív ötleteiket, továbbá, hogy az említett szakterületek meghatározó cégeinek figyelmét az önálló, kreatív és gyakorlati gondolkodású fiatalokra irányítsa. A működőképes alkotásokat 2019. március 8-án egy szakmai nap keretében mutathatják be a diákok az érdeklődő cégek képviselőinek, a szervezők így teremtenek lehetőséget a személyes kapcsolatteremtésre. A pályázat részletei itt találhatók.

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo