Több pénz jut az uniótól környezetvédelemre

A kormány módosította a Környezet és Energiahatékonyság Operatív Program (Kehop) éves fejlesztési keretét, így a környezetvédelemre és energiahatékonyságra fordítható európai uniós pályázati források összege jelentősen megemelkedett.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kép: Pixabay

A közelmúltban a Magyar Közlönyben megjelent változtatások értelmében a klímaváltozás hatásaihoz való alkalmazkodás kategóriában több mint 17 milliárd forinttal nő a keretösszeg. Ez a kategória a fenntartható vízgazdálkodási és árvízvédelmi, valamint a katasztrófavédelmi rendszerek fejlesztéseit takarja. Előbbire a megemelt összeggel együtt összesen 180 milliárd, utóbbira pedig 45 milliárd forint juthat. Ezen felül a szennyezett területek kármentesítésére az eddig elfogadott 22,8 milliárdon túl még 4,4 milliárd forint fordítható. A hulladékgazdálkodási intézkedések közül, a települési, gyűjtési, szállítási és előkezelő rendszerek fejlesztésére pedig 26 milliárd forinttal többet szánnak.  Mindemellett jóváhagyták a nukleáris hulladékok kezeléséről szóló nemzeti programot, így az hamarosan az Európai Bizottság elé kerülhet – hívta fel a figyelmet a vallalkozokhitele.hu.

Ami az energiahatékonyság növelésével kapcsolatos fejlesztéseket illeti, a 2014-2020-as európai uniós költségvetési ciklusban a középületek energetikai fejlesztésére közel 113 milliárd forintot szánnak. A Magyar Honvédség Egészségügyi Központ, illetve az egyházi fenntartású kórházak kicsivel több, mint 3 milliárd forintra számíthatnak, amelyet az intézmények energetikai fejlesztésekre fordíthatnak. Az említett összegen felül még 12 milliárd forint érkezhet megújuló energiaforrások hasznosítására.

Miért csípik a kormány szemét a szélerőművek?
A kormányzat nem támogatja új szélerőművek megépítését Magyarországon – ez derült ki a Nemzetgazdasági Minisztérium a Magyar Narancsnak adott válaszából. Utánajártunk, miért csípik a kormány szemét a szélerőművek, miközben más országokban a napenergiával egyetemben óriási összegeket fordítanak a megújuló energiaforrások kiépítésére.
Mentés

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo