Nemzetközi elismerés a BGE-nek

A Budapesti Gazdasági Egyetem, a hazai egyetemek közt elsőként, nemzetközi akkreditációban részesült a Network of International Business Schools (NIBS) nevű szakmai szervezettől, amely a világ egyik vezető gazdasági felsőoktatási intézményeket tömörítő közössége. A minőségi elismerést kizárólag azoknak ítéli oda a szervezet, akik minden tekintetben kiemelkedően teljesítenek a nemzetköziesedés folyamatának kiszélesítésében, fokozásában.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) hagyományosan jelentős figyelmet fordít élő nemzetközi szakmai kapcsolatrendszerének ápolására, tudatos formálására és folyamatos bővítésére. E stratégia megvalósulásának elsődleges célja, hogy hallgatói, kutatói és oktatói közössége számára minél szélesebb külföldi tudás-és tapasztalatcserét tegyen lehetővé.

A BGE középtávú tervei közt hangsúlyosan szerepel a nemzetköziesedés folyamatának erősítése, így 2016 végén kérte felvételét a Network of International Business Schools-ba (NIBS), amely a globális oktatási tér egyik kiemelkedő, gazdasági felsőoktatási intézményeket tömörítő közössége. „Alkalmazott tudományegyetemként a BGE a piaci igényekhez igazítja képzési rendszerét, amelyben a nemzetközi tapasztalatszerzésnek kiemelt szerepe van. A munkaadók ugyanis nagyra értékelik az egyetemi tanulmányok alatt külföldön szerzett szakmai ismereteket, gyakorlatokat. Oktatóink számára pedig csereprogramokat, közös kutatási projektek elindítását teszi lehetővé a NIBS” – hangsúlyozta Prof. Dr. Heidrich Balázs, a BGE rektora. A NIBS a hallgatók számára két nemzetközi versenyt is szervez, egyet esettanulmányi jelleggel, egyet pedig üzleti terv fókusszal.

Szereplők (balról jobbra):
Dr. Jancsik András – oktatási rektorhelyettes, BGE / Dr. Válóczi Marianna, tanszékvezető, egyetemi docens, BGE / Patrick Schoenmakers – nemzetközi akkreditációért felelős elnökhelyettes, NIBS / Prof. Dr. Heidrich Balázs – rektor, BGE / Dr. Csillag Sára – tudományos rektorhelyettes, BGE / Dr. Szabó Zoltán – nemzetközi igazgató, BGE / Ian Charles – elnökhelyettes, NIBS

A hazai felsőoktatási intézmények közt elsőként a BGE érdemelte ki a NIBS minőségi elismerését, amelyben kizárólag azok a tagok részesülhetnek, akik minden tekintetben kiemelkedően teljesítenek az adott intézmény nemzetköziesedési folyamatának bővítésében, fejlesztésében. A NIBS több mint 70 tagjából mindösszesen 25 intézmény büszkélkedhet nemzetközi akkreditációval. „Egyetemünk stratégiai célkitűzése, hogy a régió meghatározó üzleti képzést nyújtó felsőoktatási intézményévé váljon. A minőségi elismerés hitelesíti azt a nemzetköziesedési folyamatot, amelyet még 2016-ban indítottunk útjára” - emelte ki Prof. Dr. Heidrich Balázs rektor.

Az európai mellett észak-és dél-amerikai egyetemeket összefogó szervezet véleménye szerint az üzleti felsőoktatásnak kiemelten kell fókuszálnia a nemzetköziesedési folyamatokra, ezért elengedhetetlen, hogy a képzések keretében idegen nyelvek tanulására és nemzetközi tapasztalatszerzésre is sor kerülhessen. A NIBS szorgalmazza a különböző országok felsőoktatási intézményei közötti szakmai együttműködést, amely hozzájárul más kultúrák és társadalmi gyakorlatok megismeréséhez, ezáltal pedig a nemzetek közötti kölcsönös megértéshez. A Network of International Business Schools 2018 májusában jubilál, megalapításának 25. évfordulóját és rendes évi konferenciáját Kolozsváron tartja, ahol a teljes tagság előtt bemutatkozik majd a Budapesti Gazdasági Egyetem is, mint frissen akkreditált tag.

Átadták a Budapesti Gazdasági Egyetem új campusát
Ünnepélyes keretek közt adták át a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE) új épületét, melyben teret kap az Egyetem minden vállalkozásfejlesztéssel kapcsolatos képzése és tevékenysége.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo