Nap mint nap meglopják és észre sem veszi?

Ha valaki ellopja a pénztárcáját, hogy aztán a tartalma nélkül adja vissza, biztosan tolvajt kiált. Ha arra ér haza, hogy a lakás fenekestül felforgatva áll, és minden értékes hiányzik, minden bizonnyal a rendőröket hívja rablás miatt. De vajon miért nem veszi észre, ha valaki az idejét rabolja, ami az üzletben értékesebb minden aranyékszernél és hitelkártyánál?

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Fotó: Pixabay

Hányan, de hányan panaszkodnak folytonosan arról, hogy nincs idejük semmire, hogy a munkájukat nem tudják befejezni soha időben és mennyivel jobb lenne, ha 30 órából állna egy nap. Az időhiány azonban a legtöbb ember esetében nem igaz. Egyszerűen csak nem védik eléggé a drága idejüket, amely így könnyen a rablók áldozataivá válik.

De kik azok, akik így rabolják az időnket? Azok, akiket a hétköznapi életben a legfontosabbak az életünkben: főnökök, kollégák, barátok, a család. "Van egy perced?" - kérdik és ha udvariasságból nem áll ellen, hamar észreveszi majd, mennyi értékes idejét rabolják el - újra és újra.

Megdöbbentő adat, de a legtöbb ember életéből napi 3-5 órát vesznek el az ilyen típusú megszakítások. A legrosszabb pedig az egészben, hogy észre sem veszi, hogy meglopják nap, mint nap. Ereje határán teljesít és mégis minden nap elcsodálkozik: hogy lehet, hogy olyan sok időt töltött a munkahelyén és mégis csak olyan keveset végzett el. (Így pedig elég nehéz lesz megbízhatónak mutatni magunkat.)

A válasz: a sok félbeszakítás vitte el. Ha szeretné magának megtartani az idejét, hogy a lehető leghatékonyabban tölthesse el, íme három szabály, amit jó, ha szigorúan betart és betartat.

- Számolja össze. Addig nem fogja elhinni, milyen fontos is, hogy a saját kezébe vegye az ideje irányítását, amíg nem kerül vele tisztába, mennyibe is kerül ez Önnek. Adja össze az időt, amennyit elveszteget a megszakítások miatt, nap mint nap. És ne legyen kíméletes, ne dőljön be a "van egy perced"-típusú kérdéseknek: számolja össze, mennyi időre zökkent ki, mennyi idő kellett, hogy újra összeszedje a gondolatait, hogy újra felvegye a fonalat. Aztán ott van a frusztráció, amit a kizökkentés okozott, az energia, amit leszívtak Önről a felesleges megszakításokkal. Az addicionális fáradtság és stressz. Ezeket mind számolja össze, amikor kiszámolja, mennyibe került Önnek a napi többszöri megszakítás.

- Vegye kezelésbe a tolvajokat. Hogyan tudja ismerőseit, családját és munkatársait leszoktatni arról, hogy folyton megszakítsák? Ha egy életen keresztül ehhez szoktak hozzá, hogy kezdjen el nekik nemet mondani anélkül, hogy meg ne sértse őket? Egyszerű. Magyarázza el nekik, miért áll az ő érdekükben is, hogy a feladatokra koncentráljon. El kell érnie, hogy ne is akarják megszakítani. De nem üres fenyegetésekkel, hanem értelmesen elmagyarázva: az ő érdekeiket (is) szem előtt tartva nem szeretné, hogy állandóan megszakítsák. Ha ezt sikerül velük megértetni, nem hogy nem sértődnek meg, de örömmel együtt is működnek. Csak válogassa meg a szavait és gyakorolja, hogyan állítja meg idejekorán a támadásaikat. A változás az egész életére ki fog hatni, szóval érdemes gyakorolni a megfelelő technikát!

Öt tipp, hogy ne borítsa el a munka!
Ne keményebben, hanem okosabban dolgozzon. Persze könnyű kifogásokat találni, miért nem lehet okosabban dolgozni, de az igazság az, hogy ebben a helyzetben van szükség igazán a fifikára.
- Tanulja meg újra beosztani az idejét. Most, hogy sikeresen kiiktatta a megszakításokat a munkaidejéből, tanulja meg újra azt, amit a folyamatosan beavatkozó kultúrkörünkben már szinte el is felejtettünk: önző módon szakítson időt a saját munkájára, koncentráljon arra és csak arra, és figyelje meg, milyen gyorsan végez majd a feladataival. (Ráadásul így több ideje marad a magánéletére is.) Az "egyedül" dolgozó munkatársaknak a mai világban nincs túl jó reputációja. Kicsit lenézik, kicsit furcsállják, kicsit idegeskednek miatta, mert "nem jön ki jól a többiekkel". Ha azonban belegondol, a világ legnagyobb művei és tettei között rengeteg olyan van, ami egyetlen egy emberhez köthető. Persze Ön nem biztos, hogy a halhatatlanságra hajt, lehet, hogy csak egy vállalkozást szeretne jól vezetni, ám az sem fog sikerülni, ha hagyja, hogy a munkaideje felét vagy még többet elrabolják Öntől. Védje meg a drága idejét a tolvajoktól és élvezze ki, hogy annyi ideje van, mint soha korábban.

A cikk az alábbi írás alapján készült

Véleményvezér

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo