Munkaidejükben is kutathatnak a Google alkalmazottai

A Google alkalmazottai munkaidejük 20 százalékát olyan, maguk választotta projektre fordíthatják, amelynek nincs köze napi feladataikhoz. A kutatási szabadság fontos eredményekhez vezet – másik célja, hogy a világcég ne veszítse el legjobb erőit.

A Google-nak, amely egyébként három éve az Alphabet Holding tagja, 2017-ben 111 milliárd dolláros forgalma volt, a rendkívül sikeres óriáscégnek több, mint 80.000 ember dolgozik világszerte, köztük fejlesztők, programozók ezrei. Ahhoz, hogy a továbbra is sikeres maradjon, fenn kell tartani az újítói szellemet és a Google ebben is sikeres.

Kép: Pixabay

Az első, az önálló kutatásokat serkentő intézkedés néhány éve az volt, amikor bevezették: rendes munkaideje 20 százalékában, azaz a hét egy napján, a fejlesztők félretehetik rendes feladataikat és általuk szabadon választott, másik projekttel foglalkoztatnak.

Ami persze nem randevút vagy kuglizást jelent, hanem olyan kutatást, fejlesztést, amelynek sikerét a vállalat aknázhatja ki.

Meglepő, de tény: ilyen, szabad kutatásból született a Google News, a Gmail és a Street View. Természetesen nem kötelező a heti, külön kutatónap, de az úttörő vállalat versengő légkörében persze nehéz kimaradni belőle. Mindenki előre akar jutni – s ha maga, vagy kiválasztott kollégáival egíüttműködve tud valami újat nyújtani, nyilván magasabbra is jut a vállalati hierarchiában.

Szívesen keverjük a munkát a magánélettel
Szeretjük, ha több generációval dolgozhatunk együtt, és a főnök életkorával kapcsolatban is rugalmasak vagyunk, derült ki a Randstad kutatásából.

A „20 százalék” munkarend legutóbbi eredménye a Plus Codes – koordinátamodell olyan helyek számára, amelyeknek nincs postai címük. Mint kiderült, az emberiségnek több, mint a fele névtelen utcákban lakik, így nem, vagy csak nehezen találja meg a címzettet a posta, vagy a mentőautó.

A fejlesztők rácsmezőkre osztották a Föld felületét, majd a rácsot fokozatosan kicsinyítve a területet 14x14 m méretű kockákra osztották, s azok hat számjegyből álló kódot kapnak. A település neve és a kód elegendő ahhoz, hogy a világ bármely pontján megtaláljuk a keresett területet. Sikeresek voltak az első kísérletek, a Zöldfoki szigeteken, érdeklődnek a rendszer iránt Nigéria és az Egyesült Államok indián rezervátumai is.

(Forrás: Neue Zürcher Zeitung)

Bemutatjuk a Piac & Profit Online Akadémia kurzusvezetőit!
Új szolgáltatással jelentkezik a Piac & Profit a hazai kkv-döntéshozók üzleti tudásának gyarapítása érdekében. Piac & Profit Online Akadémiát indítottunk a Piac & Profit Konferenciák legsikeresebb, legjobb előadói kurzusvezetői közreműködésével. Az online képzések egyre népszerűbbek, sokak számára elérhetőbbek. A konferenciákon felhalmozott tudásokat ajánljuk a kkv-döntéshozóknak és az adott szakma jövőjét előre megismerni akaróknak.

Véleményvezér

Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo