Mire használják az Nhp Hajrá!-t a cégek?

Főképp beruházásokra kérik a Növekedési hitelprogram Hajrá! hiteleit a cégek, a szerződött összegek október végéig már meghaladták a 600 milliárd forintot az MTI-nek nyilatkozó hitelintézetek adatai szerint.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A jegybanki program indítása óta az OTP Bank folyósította az Nhp Hajrá! keretének 26 százalékát, a hitelintézet 1400 ügyfelével kötött szerződést valamelyik konstrukcióra. Az előkészítés alatt álló és folyósított hitelek összege megközelíti a 200 milliárd forintot, melyet a banktól felerészben beruházásra, felerészben forgóeszköz finanszírozásra vettek igénybe a vállalkozások. A gazdasági ágazatok közül leginkább a kereskedelem és gépjárműjavítás területéről volt jelentős érdeklődés, innen érkezett a legtöbb igénylés, majd az ingatlanügyletekhez kapcsolódóan, harmadikként pedig a feldolgozóipari vállalkozásoktól - közölte a bank.

A K&H Bank a program áprilisi indulása óta közel 130 milliárd forint értékben kötött Nhp Hajrá! szerződést, ebből több mint 90 milliárd forint folyósítása történt meg. A legtöbb hiteligényt a növénytermesztéssel, állattenyésztéssel, vadgazdálkodással foglalkozó cégek részéről tapasztalták, és közel ilyen aktívak a kereskedelmi vállalkozások is. A legnépszerűbb hitelcél továbbra is a forgóeszköz finanszírozás, ami a szerződött hitelösszegek közel 70 százalékát teszi ki. A második legkelendőbb hitelcélnak az új beruházási hitel, valamint a beruházási hitelkiváltás számít, mindkettő a szerződött hitelösszegek 14-14 százalékát teszi ki. A támogatás előfinanszírozás és a lízingcél egyelőre csupán a szerződött összegek 1-2 százalékát teszi ki - írták.

A Takarékbank október 21-ig 73 milliárd forint értékben kötött szerződést az Nhp Hajrá! programban, ebből 69 milliárd forintot már folyósítottak. A hitelek 75 százaléka új beruházási hitel, a támogatás-előfinanszírozási hitelcél aránya 17 százalékos, míg a forgóeszközhitel és a hitelkiváltás jelentik a legkisebb részt, 5 illetve 3 százalékos aránnyal.

(Fotó: Pixabay)

Az MKB Banknál október végéig több mint 50 milliárd forint összegben kötöttek szerződést az Nhp Hajrá! keretében, folyósítás 30 milliárd forint összegben történt. A közlésük szerint mindegyik hitelcél népszerű, a legnagyobb kereslet a beruházási hitelekre (ide értve a pénzügyi lízinget is) és a forgóeszközhitelekre mutatkozik.

Az Erste Bank piaci részesedését meghaladó értékesítést tudhat magáénak az Nhp Hajrában, közel 80 milliárd forint összegben kötött szerződést a bank. A folyósítás aránya több mint 80 százalékos, a legnépszerűbb hitelcél a forgóeszköz finanszírozás, amely az igényelt összeg több mint felét teszi ki. A hitelkiváltás a szerződések 30 százalékában cél, míg a felvett kölcsönök 15 százalékát új beruházások finanszírozására fordítják az Erste Bank ügyfelei.

Az UniCredit Bank és lízingvállalata október 22-ig mintegy 59 milliárd forint hitelösszegre kötött Nhp Hajrá! szerződést, amelyből közel 44 milliárd forintot már folyósítottak. A legnépszerűbb hitelcélok az új és a hitelkiváltási célú forgóeszközhitel, a szerződött összeg mintegy 60 százalékát erre szánják ügyfeleik, valamint a beruházásihitel-kiváltás, a szerződött összeg mintegy 20 százalékával.

A CIB csoportnál az Nhp Hajrá! hitel- és lízingszerződések összértéke szeptember végén 42 milliárd forint volt, melyből addig 26 milliárd forintot folyósítottak. A CIB-nél elsősorban a mikro-, kis- és középvállalatok keresik a terméket, a legnépszerűbb lízingcélok között a kishaszongépjárművek, a mezőgazdasági gépek, az ipari és termelőberendezések állnak. A hitelcél szerinti megoszlásban a forgóeszköz-finanszírozás a legnagyobb arányú - közölték.

A Raiffeisen Bank eddig leszerződött Nhp Hajrá! állománya nagyjából 27 milliárd forint, és jelenleg több 10 milliárdnyi ügylet van előkészítés alatt. A már folyósított állomány 14 milliárd forintot tesz ki. A Raiffeisen Banknál a hitelek döntő többsége, 70 százaléka új beruházási hitel, kisebb része forgóeszközhitel, míg a hitelkiváltások teszik ki a legkisebb részt. Megjegyezték, hogy jelenleg a Széchenyi beruházási plusz és a Széchenyi likviditási hitelek számítanak a húzóterméknek a kkv-szegmensben, már több milliárdnyi a leszerződött, illetve folyósított állomány.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo