Kiszámíthatatlan környezetben hogyan terveznek a vezetők?

Fellélegezhetnek a vállalkozások és a munkáltatók? Tényleg vége lesz jövőre a hét szűk esztendőnek? Többek között ezt is vizsgálja a munkáltatók jövő évi tervei kapcsán a DEVISE Hungary és a Simconsult “Fizetésemelés 2014” című országos kutatása.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Tényleg vége a hét szűk esztendőnek? – Kép: Pixabay

A KSH adatai szerint mindössze 1,3 százalékos augusztusi infláció minden várakozásnál alacsonyabb érték volt. A kormányzati jelentések a foglalkoztatottság bővüléséről szólnak. Valóban eljött volna a növekedés időszaka?

A Joint Venture Szövetség által rendezett Vállalati tervezés 2014 konferencián Christopher Mattheisen, a JVSZ elnöke arról beszélt, hogy a tartós növekedésnek több útja is lehetséges. Az exportra alapozottnál a nemzetközi konjunktúra, a fogyasztásra épülő esetében a lakossági bizalom az alapfeltétel. A beruházásokra alapozott harmadik úthoz azonban stabil befektetési környezet szükségeltetik. Ennek feltételei között a kiszámíthatóságot, a versenyképes adórendszert, a jogalkotás minőségét, az üzleti kultúrát és a vállalkozói szellemet, az innovációt és tudást, valamint a korszerű infrastruktúra-hálózatokat sorolta fel. Ugyanakkor a konferencia több előadásában is éles kritika hangzott el a kiszámíthatóság hiánya, az adórendszer versenyképessége, illetve a jogalkotás kapcsán.

Márpedig a kormányzat – miként azt a nyáron elkezdett, októberben folytatódó, a korábbi 750 milliárd után már 2000 milliárd forintos keretre épülő növekedési hitelprogram bejelentése kapcsán Matolcsy György egyértelművé tette – fontosnak tartja a beruházásokat.

A kérdés az, hogy bíznak-e a cégek a gazdasági környezetben, a szabályozókban, abban, hogy nem az ő ágazatukat érinti esetleg egy újabb különadó? Mernek-e akár hitelfelvétellel, akár munkaerő-megőrzéssel, akár béremeléssel hosszú távú elköteleződést vállalni? „Az ugyanis irreális elképzelés, hogy egy szervezet hosszabb távon függetlenné tegye magát az őt körülvevő környezettől oly mértékben, hogy vezetése pusztán saját magára alapozva, a piac és a kormányzati intézkedések által nem befolyásolva, a versenytársak elképzeléseit figyelmen kívül hagyva döntsön a hosszabb távú hatással járó lépésekről, mint például a munkáltatók javadalmazása” – emelte ki Dara Péter, a DEVISE Hungary tanácsadócég ügyvezető igazgatója.

Rövidesen kiderül, hogy javuló gazdasági környezetre, avagy romló eredményekre számítanak-e a vezetők. Akárcsak az, hogy ilyen körülmények közepette terveznek-e béremelést, avagy milyen elképzeléseik vannak a bérezési és ösztönzési rendszerüket illetően. Ezt is vizsgálja ugyanis a DEVISE Hungary és a Simconsult „Fizetésemelés 2014” című, évente ismétlődő villámkutatása, melynek főbb konklúzióit a Döntéshozók Fóruma keretében hozzák nyilvánosságra rövidesen.

A szeptember 20-ig tartó kutatásba itt lehet bekapcsolódni!

 

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo