Jövőre már kapható lesz a magyar napelemes cserép

Szolárcserép fejlesztésébe kezdett a Terrán Tetőcserép Gyártó Kft., a tetőcserép felületébe integrált napelemek kifejlesztésében együttműködnek a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel (BME), az új cserép jövőre kerülhet kereskedelmi forgalomba.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A családi vállalkozásból nemzetközi nagyvállalattá nőtt Terrán Tetőcserép Gyártó Kft.közel másfél éve zajló kutatás-fejlesztésének eredménye mostanra lehetővé tette, hogy a vállalat széles körben bejelentse a tetőcserépbe integrált napelem fejlesztését. A Terrán szolár megoldás különlegességét az adja, hogy a napcellák olyan speciális módon lesznek az egyedi tetőcserepek felületébe integrálva, hogy azok felhelyezése és megjelenése szinte megegyezik majd a hagyományos tetőcserepekkel. A működő prototípus sikeresen ötvözi a Terrán közel évszázados tetőcserép gyártási tapasztalatát a kor technikai kihívásaival. A fejlesztés végső célja egy esztétikus, környezetbarát, kompromisszumok nélküli energiatermelő tetőrendszer megalkotása.

Terrán Futuron cserepek - Kép: Terrán

A negyedik ipari forradalom küszöbén állunk. Az elkövetkező években a tető már nem csupán az otthonunk és értékeink védelmére szolgál. A jövőben a tető aktív, környezetbarát, tiszta és biztonságos energiatermelő funkciót is be fog tölteni. A tető intelligens módon kapcsolatban áll majd az alatta élő emberekkel, alkalmazkodik az igényeikhez. A Terrán továbbra is igazodik a technológiai haladáshoz, a külföldi és a hazai trendekhez, vásárlói elvárásokhoz. A vállalat, mint felelős tetőfedőanyag-gyártó, olyan új napenergiát hasznosító tetőcserépbe integrált napelemes technológián dolgozik, amivel a lakóházak megszokott védelmi funkcióin túlmutatva kiemelt hangsúlyt fektet a lakókörnyezetbe való harmonikus illeszkedésre és a környezetvédelemre is.

„Az építőiparnak hatalmas a környezetre gyakorolt hatása, ezt a múltban is és most is komolyan szem előtt tartva fejlesztjük a Terrán Futuron termékünket. Úgy gondolom, hogy az új Terrán know-how hatással lehet az iparág innovációs irányaira is. Ezt indokolhatja, hogy a közép-kelet-európai régióban az egyik legnagyobb tetőcserép gyártónak számítunk, több mint 50 millió cserepet állítunk elő évente.” – ad tájékoztatást Gódi Attila ügyvezető igazgató.

Lopta a napelemtető ötletét a Tesla vezére?
Egyedülálló újdonságként mutatta be a tech világ egyik szupersztárja, Elon Musk új, napelemes tetőcserepét. Valójában viszont úgy tűnik, van, aki már közel 10 éve gyárt hasonlót. Egyesek már bele is buktak hasonló termékbe, sőt, az is lehet, hogy a most bemutatott termék tervei sem Musk fejéből pattantak ki...
Gódi Attila kérdésünkre elmondta: a termék várhatóan a jövő évben kerül a piacra, árában arra törekszenek, hogy versenyképes legyen a jelenleg kapható napelemes rendszerekkel. Kérdésünkre az ügyvezető igazgató azt is elárulta, hogy a rendszer megtérülési ideje tíz évre tehető lesz, egy átlagos magyar háztartás energiafogyasztását figyelembe véve.

A hazai vállalat szakemberei a napelemes tesztrendszert 2017 tavasza óta, Bólyban monitorozzák. Az eredmények bíztatóak, azt mutatják, hogy az innováció a kívánt irányba halad. Mivel a fejlesztés folyamatos, fontos szerepet tölt be a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Elektronikus Eszközök Tanszékének nemzetközileg elismert szakértő csapata, akik a mérnöki szaktudást, a laboratóriumi hátteret és a megfelelő mérési technológiát biztosítják a fejlesztéshez.

A Terrán évek óta a magyar építőipar trendformálói közé sorolható, és már eddig is számos sikeres innovációt mondhat magáénak: az időjárási viszontagságoknak ellenálló Resistor felületkezelés, a SYNUS, mint a legkönnyebb Terrán tetőcserép vagy az idén piacra került, hővisszaverő ClimaControl felületkezelés és a gyártási folyamatba bevezetett robottechnológia. Mindezek együtt hozzájárultak a Terrán kiemelkedő iparági pozíciójához, amit a legújabb tetőcserépbe integrált napelem fejlesztése tovább erősíthet.

Sokba kerülhet az olcsó tető
Tíz évvel ezelőtt még csak a külföldi hírekből szembesültek a magyarok azzal, hogy milyen pusztításra képes a hirtelen feltámadó, lakott településre lecsapó nagy erejű vihar, amivel érkezik a tetőt letaroló szél, és az utcákon hömpölygő árvíz. Ma már az extrém időjárási viszonyok idehaza sem ismeretlenek.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo