Iszonyú sok pénzt bukhatunk

Kikerült az Európai Bizottság honlapjára az a rendelkezés, amellyel felfüggesztették az időközi kifizetéseket az Európai Regionális Fejlesztési Alapból. Ez a pénz a „Társadalmi infrastruktúra” operatív program (TIOP) megvalósítására került volna Magyarországra.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kép:Pixabay

Felfüggesztették a TIOP-programra szánt források kifizetését Magyarország számáraA Bizottság a pályázatok irányítási és ellenőrzési rendszerét kifogásolja. Azt egyelőre még nem tudni, pontosan mekkora összegről van szó, de biztosan több tízmilliárd forintról. Egy 37,5 milliárd forintos és egy 67,6 milliárdos összeg is kering, tavaly júliusban szakértők azt mondták a Magyar Nemzetnek, hogy harmincöt- és hetvenmilliárd forint közötti összeget vonhat le Brüsszel hazánk uniós forráskeretéből a pályázatok hiányosságai miatt. A ki nem fizetett összeget a magyar központi költségvetésből kell kipótolni – írta a 444.hu.

A pénzcsap akkor nyílhat meg ismét, ha a magyar kormány végrehajtja a Bizottság által javasolt átalakításokat a pályázati rendszeren.  A TIOP-ból az alábbi területeket támogatták: oktatás-képzés, egészségügyi ellátás és a munkaerő-piaci és szociális szolgáltatások infrastruktúrájának fejlesztése Budapest és Pest megye kivételével az egész országban – írja az Eurológus. Hozzátette: A 2007–2013-as fejlesztési időszak pénzeinek tíz százalékát tartja vissza Brüsszel.

Csaknem pontosan egy évvel ezelőtt még nagyobb bajba került az Orbán-kormány: akkor ugyanis az Európai Bizottság ugyanis megmakacsolta magát az uniós pénzek ügyében és a 2007-2013 közötti ciklus kifizetéseiből függesztett fel egy jókora összeget. A GOP első három prioritásába tartozó kifizetéseket függesztette fel az Európai Bizottság, mivel úgy ítélte meg, nem volt megfelelő a kiválasztási gyakorlat, amivel 2007 és 2014 között a győztes fejlesztéspolitikai EU-s pályázatokat kiválasztotta a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség. Az intézkedés több ezer pályázatot érintett, összesen mintegy 700 milliárd forintos értékben.

A szúrópróbaszerűen vizsgált 55 pályázatból 16 megbukott, ez 29,2 százalékos arány. Az esetek felében pénzbüntetést, EU-s nyelven korrekciót irányoztak elő, összesen 13,02 millió euró (4 milliárd forint) értékben. A 16 bebukott pályázatból 8 esetében a magyar kormány még nem fizetett a győzteseknek, csak kiválasztotta őket, de ha fizetnek, akkor ezek után is büntetést kellene fizetni. Az elbukott pályázatok közül nem mind a 2014 eleji átszervezés után készült, de nagyobb részük igen.

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo