Berlin felé tartanak a magyar startupok

Az október 4-én induló Startup Campus Berlin program keretében 7 iparágban, 3 nap alatt 28 startupnak van lehetősége a bemutatkozásra. A szervező Enterprise Hungary célja annak elősegítése, hogy a két ország innovatív cégei és startupvilága megtalálja az egymáshoz vezető utat.

Az elmúlt években a német kormány komoly erőfeszítéseket tett azért, hogy Berlint Európa vezető innovációs és startup-központjává fejlessze. A világ legnagyobb accelerátorhálózatai – a német multinacionális vállalatokkal karöltve – számos szektorspecifikus programot indítottak annak érdekében, hogy kihasználják az ipari innováció ezen új formáját. Magyar részről a régió és Németország szoros gazdasági kapcsolata miatt választották a program első állomásának Berlint. Az indulás előtt a berlini magyar nagykövetség és helyi német partnerek segítségével felmérték a német főváros piacának jellegzetességeit, és ennek megfelelően határoztak meg 7 olyan iparági területet, ahol a magyar és a régiós stratupok sikert érhetnek el.

Startup Campus Berlin

A hét iparági területnél példaként említette az életminőség javítását célzó, valamint az orvos–beteg kapcsolatot befolyásoló innovációkat (Digital Health), a házhoz szállítással összefüggő megoldásokat (Food & Delivery Tech), illetve a fenntarthatóság kérdéskörét (Inno Energy & Sustainability).

A Startup Campus Berlin program nemcsak bemutatkozási lehetőséget kínál a startupoknak, hanem felkészíti a vállalkozásokat a piacra, „megtanítja” őket üzletet kötni. Olyanok, mint a játékosfigyelők, folyamatosan válogatnak és szűrnek, hogy a jók között megtalálják a legjobbakat – mondta Galla Zoltán, a Startup Campus Berlin vezetője.

A program azonban csak azoknak tud segíteni, akik maguk is odateszik a maximumot
– hangsúlyozza az már Berlinben dolgozó Galla.

A vállalkozások emellett tájékoztatást kapnak a cégalapítás jogi és pénzügyi lehetőségeiről a helyi vállalkozás ösztönzési központtól (Berlin Partner), és betekintést nyerhetnek a kockázati tőkebefektetés gyakorlatáról a Tartományi Kockázatitőke Társaságtól.

Berlinben kapnak lehetőséget a közép-kelet-európai startupok
A júniusi nyitó rendezvényt követően, októberben kezdetét veszi a Startup Campus Berlin Program. A kezdeményezés célja a berlini startup ökoszisztéma bemutatása a közép-kelet-európai startupoknak. A német főváros széles körű mentorhálózatot, coworking-tereket, valamint jelentős állami és privát kockázati tőkét biztosít az innovatív vállalkozások számára.

Véleményvezér

Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo