4 tipp, amivel biztosra mehet céges hitelfelvételnél!

Legyen szó bármilyen beruházásról – ingatlanfejlesztésről vagy akár termelőeszköz beszerzéséről – egy dolog minden esetben kritikus: a szükséges forrás rendelkezésre állása, időben. Hogyan menjünk biztosra a hitelfelvételkor? Ezekre figyeljük, mielőtt belevágunk a tervezett beruházásba.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Fizetési határidőket vállalunk, s ha nincs meg időre a pénz, nagy bajba kerülhetünk: eleshetünk a beszerzéstől úgy, hogy közben a foglalónk is elúszik, idővel drágulhatnak a költségek, mondjuk építkezéseknél az alapanyag-beszerzés során, újabb beszerzéseinkhez a szállítótól nem kapunk fizetési haladékot, késedelmes fizető kategóriába kerülünk…, és még sorolhatnánk.

Kiemelten nagy figyelmet szükséges tehát fordítanunk arra, hogy ha vállalati hitelre is szükségünk van a tervezett beruházás megvalósításához, az időben a rendelkezésünkre álljon.

Mit tehetünk annak érdekében, hogy biztosra menjünk a hitelfelvételnél?

1. Mindenekelőtt győződjünk meg arról, hogy alkalmas-e cégünk a hitelfelvételre. Nem is gondolnánk sokszor, hogy milyen feltételeknek kell megfelelni, akár céges, akár tulajdonosi oldalról ahhoz, hogy hitelképes legyen a cégünk.

A Bankmonitor.hu kalkulátorával ezt gyorsan megnézheti: 2. Számoljunk, és ellenőrizzünk: mekkora önerőnk van, a beruházáshoz mekkora hitelre van szükségünk, és azt meg tudjuk-e reálisan kapni. Hüvelykujjszabályként leszögezhetjük, hogy a beruházás költségének maximum 80 százalékát finanszírozhatjuk hitelből, illetve azt kell látni, hogy éves (papíron is kimutatott…) profitunknak tudnia kell fedezni a hitellel járó éves kamat- és tőkefizetési kötelezettségünket.

Ha biztosra szeretnénk menni, érdemes a Bankmonitor.hu vállalati hitelkalkulátorát használni, melynek segítségével megtudhatjuk, hogy cégünk összesen (a már meglévő hitelekkel együttesen) mekkora hosszú távú, illetve rövid távú hitelfelvételre alkalmas: 3. Időzítés: tisztában kell lennünk az hiteligénylés átfutási idejével. A hiteligénylés folyamata nem két perc. Attól a pillanattól, hogy a bank által bekért minden dokumentumot és információt össze tudtunk gyűjteni, a folyósításig átlagosan 6-8 hétre van szükség. Ezzel minimum kalkulálnunk kell.

4. Ne bízzuk a véletlenre: a legváratlanabb pillanatban is előfordulhat, hogy bár látszólag minden rendben zajlik a hiteligénylésünkkel, mégis az utolsó előtti vagy az utolsó pillanatban a bank kihátrál valami okból a hitelezésből. Az ilyen váratlan fordulatoknak számos oka lehet, egy megváltozott belső banki szabályzati pont, de akár kapacitáshiány is… A hibát nem feltétlenül magunkban kell keresni.

Javasolt taktika a következő

Hiteligényünket futtassuk egyszerre több (2-3) banknál párhuzamosan – javasolja a Bankmonitor.hu. A váratlan fordulatok kiküszöbölése mellett ezzel a bankokat versenyhelyzetbe is hozzuk, így kedvezőbb feltételeket és jobb kondíciókat tudunk elérni. Igen, ez macerás, idő és energiaigényes, de mindenképp megtérül.

Itt van az ajánlás a késedelmes vállalati hitelek rendezésére
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) új ajánlást bocsátott ki a pénzügyi intézményeknek a fizetési nehézségekkel küzdő vállalati adósok helyzetének rendezésére, a nemteljesítő vállalati hitelek kialakulásának megelőzésére. Közleményük szerint jelentős, mintegy 600 milliárd forint a nemteljesítő vállalati követelések értéke a hitelintézeti szektorban.
 

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo