Szeptemberben dől el a netezők sorsa

A francia parlament július végén döntött volna elvileg a törvény új verziójáról, mely bizonyos esetekben szabadságvesztéssel büntetné a jogvédett tartalmakat fizetés nélkül letöltő, a bíróság által is bűnösnek talált személyeket.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az ellenzék több mint 800 kifogásolható részt talált a törvénytervezetben, így a nyári szünet előtt már nem tudtak volna döntést hozni.

Mint ismeretes, a Nicolas Sarkozy francia elnök által beterjesztett törvényjavaslat előző verziója egy állami megfigyelő ügynökség létrehozását írta elő, ami a kiadók, a játékgyártók és a filmforgalmazók segítségével azonosította volna, hogy ki mit tölt le az internetről. A javaslat alapján a világhálót felügyelő hatóság akár egyéves internet megvonással is büntethette volna azokat, akik jogvédett tartalmakat fizetés nélkül töltenek le az internetről.

Bár a törvényjavaslatot hosszú vitákat követően a parlament mindkét háza elfogadta, végül nem emelkedett törvényerőre, mert a francia alkotmánybíróság az ország alaptörvényével ellentétesnek tartotta az elképzelést.

A most beterjesztett javaslat csupán abban különbözik az elődjétől, hogy egy állami ügynökség helyett a bíróságokra bízná annak eldöntését, hogy kit és hogyan büntessenek a fájlcseréért. A jogvédett tartalmakat letöltőket a javaslat alapján egyébként egy hónaptól egy évig terjedő internet elvonással, pénzbírsággal és szabadságvesztéssel is büntethetnék a bíróságok.

A törvényjavaslat előző verzióját is elutasító ellenzéki szocialista párt hétszáz módosító javaslatot nyújtott be a törvénytervezethez, hogy ezzel is lassítsa annak elfogadását, és újra az alkotmánybírósághoz fog fordulni, ha a parlament mindkét háza megszavazza a kormánypárt javaslatát. "Egy egész generáció kriminalizálása a letöltések miatt egy rendkívül nagy hiba. A HADOPI törvény veszélyes, használhatatlan, hatástalan és fenyegetést jelent minden állampolgár számára" - nyilatkozta korábban Patrick Bloche szocialista képviselő Sarkozy elképzeléseiről.

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo