Szeptembertől pályázhatnak uniós pénzekre a nemzeti parkok

A 2014-2020-as uniós költségvetési időszakban több mint 46 milliárd forintot fordíthatnak ökoturisztikai fejlesztésekre a nemzeti parkok – mondta V. Németh Zsolt, a Földművelésügyi Minisztérium államtitkára a Magyar nemzeti parkok hete 2015 rendezvénysorozat békéscsabai megnyitóján.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kép: Pixabay

Kifejtette: a Nemzetgazdasági Minisztérium a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretéből 15 milliárd forintot különített el látogatóközpontok, tanösvények interaktív, élményszerű fejlesztésére az új hétéves, uniós programozási időszakban. Ebből a 2015-2016-os évben egy elfogadott kormányhatározat szerint 4,5 milliárd forintra lehet majd várhatóan augusztus-szeptembertől pályázni írta a turizmus.com.

Hozzátette: a Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) keretében további 3 milliárd forint áll rendelkezésre Natura 2000-es területekhez kapcsolódó bemutatóhelyek létesítésére, valamint 28 milliárd forintos keretből lehet majd mintegy százezer hektárnyi élőhelyet, állattartó telepet és a természetvédelmi őrszolgálatot megújítani.

V. Németh Zsolt elmondta: ebből a forrásból tervezik egyebek mellett a kis-balatoni és a dömösi Dunakanyar-látogatóközpont, a salföldi major bemutatóhely és a miskolci Herman Ottó turistapark kialakítását és fejlesztését.

Az államtitkár a nemzeti parkok hetének nyitórendezvényén hirdette meg a Magyar Turizmus Zrt.-vel és a Nemzetgazdasági Minisztérium turizmusért felelős helyettes államtitkárságával közösen az Év ökoturisztikai létesítménye 2015-ös pályázatot. Kifejtette: látogatóközpontok és tanösvények számára írják ki az erkölcsi elismeréssel járó pályázatot azzal a céllal, hogy a legjobb gyakorlatokat vegyék át egymástól a létesítmények.

Mártonné Máthé Kinga, a Magyar Turizmus Zrt. belföldi igazgatója elmondta: a nemzeti parki látogatóközpontokban a turizmus és a természetvédelem összekapcsolódik. Hangsúlyozta: főként belföldi turisták látogatják ezeket a helyeket, de a Balatonnál és a Nyugat-Dunántúlon egyre nagyobb számban jelennek meg a külföldi vendégek is.

Közölte: a turisták elsősorban élményre vágynak, ezért fontos, hogy az ökoturisztikai létesítményeket családbarát módon, interaktívan, minél élményszerűbben alakítsák ki. A nemzeti parkok hete rendezvénysorozatot kilencedik alkalommal rendezik meg azzal a céllal, hogy a parkok tevékenységét, a helyi élővilágot, a nemzeti parki termékeket bemutassák az érdeklődőknek.

Gyorsan kipöröghet a 85 milliárdos pályázat
Régen várt pályázatok jelentek meg, kis- és középvállalkozások ezrei bővíthetik termelésüket, a 85 milliárdos keretösszeg elvileg két évre szól, de sokkal hamarabb is elfogyhat.

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo