Ön szerint van-e háborús veszély Magyarországon?

A kormány veszélyhelyzetet hirdethet a szomszédos országban fennálló fegyveres konfliktus, háborús helyzet vagy humanitárius katasztrófa esetén is – így döntött tegnap az alaptörvény tizedik módosításával az Országgyűlés. Orbán néhány óra elteltével élt is a lehetőséggel.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Valószínűleg álmában nem gondolta volna senki a választási kampány idején, hogy az ötödik Orbán-kormány megalakulását követően gyakorlatilag néhány órával háborús veszélyhelyzetet hirdetnek ki Magyarországon.

Meglepő döntés (Fotó: depositphotos)

Akkor még más volt az üzenet a miniszterelnöktől.

Csak a Fidesz tudja garantálni Magyarországon a békét és a magyar emberek biztonságát.”
Az első jel, hogy ez az üzenet aktualitását veszíti nemsokára a választásokat követő első kormányinfón, április 21-én Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető minisztertől hangzott el, de akkor is csak nagyon óvatos formában. Igazából arra reflektálva, hogy elmúlt a pandémia, minek a veszélyhelyzet.

„Az Országgyűlés ki fogja vezetni a járványhelyzet miatt bevezetett veszélyhelyzetet, viszont a szomszédunkban dúló háború és a menekülthullám miatt még indokolt lehet a veszélyhelyzet bevezetése. Ehhez viszont módosítani kell az alkotmányt, hogy humanitárius katasztrófa és szomszédos országban dúló háború esetén is be lehessen vezetni veszélyhelyzetet. A kormány nagyon reméli, hogy nem lesz szükség ennek alkalmazására.”

A remény az új kormány beiktatását követően néhány órával szertefoszlott. Immár a háborús veszélyhelyzet éjfél óta életbe lépett. Ennek kapcsán Orbán Viktor hangsúlyozta.

Ez a háború folyamatos veszélyt jelent Magyarországra, kockára teszi a fizikai biztonságunkat és veszélyezteti a gazdaság és a családok energiaellátását és anyagi biztonságát is. Látjuk, a háború és a brüsszeli szankciók hatalmas gazdasági felforduláshoz és drasztikus áremelkedésekhez vezettek. A világ egy gazdasági válság küszöbén áll. Magyarországnak ebből a háborúból ki kell maradnia és meg kell védenie a családok anyagi biztonságát.
Orbán Viktor szerint ehhez mozgástérre és azonnali cselekvőképességre van szükség, a kormány ezért az alaptörvényben biztosított jogával élve éjféltől kihirdette a háborús veszélyhelyzetet. A járvány elleni védekezés alatt bevezetett veszélyhelyzethez hasonlóan ez is lehetővé teszi a kormánynak, hogy azonnal reagáljon és minden lehetséges eszközzel megvédje Magyarországot és a magyar családokat.

SZAVAZZON ITT

Ön szerint van-e háborús veszély Magyarországon?

Nincs

Van, minket is megtámadhatnak az oroszok, ahogy Ukrajnát

Van, mert a NATO háborúba keveredhet Oroszországgal, így mi is

SZAVAZZON ITT

Véleményvezér

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo