Kivonul egy bank a magyar piacról

Az olaszországi Banco Popolare félmillió euróért a MagNet Magyar Közösségi Banknak adja el magyarországi leányát - közölte a két bank kedden.

Kép:flickr

A két bank közötti megállapodást az illetékes felügyeleti hatóságoknak is engedélyezniük kell, így a megállapodás várhatóan 2013. második negyedévében válik majd hatályossá. A Banco Popolare szerint a megállapodás összhangban van csoportszintű stratégiájával, amely az olaszországi működésre helyezi a hangsúlyt. Valóban nem friss döntés a magyar leányvállalat eladása a bank részéről, erről a tervről már 2010 óta hallani olykor híreket. A MagNet a megállapodással javíthat magyarországi piaci pozícióján. A felvásárlás lehetőséget teremt a MagNet Bank Zrt. számára, hogy a két bank közötti szinergiák kihasználásával, a nyereséges és felelős banki működés megőrzése mellett tovább fejlessze ügyfél kiszolgálási színvonalát- jelentette ki Fáy Zsolt, a magyar közösségi bank elnöke.  A megállapodás alapján a MagNet Bank mind meglévő, mind új lakossági, vállalati ügyfelei és civil partnerei számára szélesebb pénzügyi szolgáltatási palettát kínálhat a jelenleginél nagyobb méretű fiókhálózatban.

A Banco Popolare 2007-ben vásárolta meg a maláj magánszemélyek által alapított IC bankot, így hozta létre magyarországi leányvállalatát. A banknak 2012 végén 133 millió euró eszközértéke volt. A társaság 10 fiókot üzemeltetett 145 alkalmazottal Budapesten és a főváros agglomerációjában.  A bank saját bevallása szerint azt  a kis- és középvállalkozói kört célozza és támogatja pénzügyi szolgáltatásokkal és hitellel, amely a maga erejéből és tehetségéből tud és képes Magyarországon boldogulni. Az üzlet kapcsán kiadott közleményük szerint az eladás nem fogja különösebben befolyásolni a bank pénzügyi helyzetét. A Banco Popolare itthon  nem számított nagy pénzintézetnek, Olaszországban viszont a negyedik legnagyobb banknak számít a hitelállomány nagysága alapján.

A Banco Popolare volt az első olasz bank, amely elhagyta Magyarországot, mióta Orbán Viktor miniszterelnök jelezte, hogy csökkenteni akarja a külföldi bankok jelenlétét Magyarországon. Miközben az Intesa Sanpaolo vezérigazgatója rémálomnak nevezte Magyarországot – és a Reutersnek nyilatkozva azt mondta, készen áll arra, hogy csökkentse jelenlétét az országban -, a Danske Bank szerint valójában államosítási fenyegetést jelentenek Orbán szavai a szektor egy része számára, az Ipopema igazgatója pedig úgy véli, ez a törekvés demokráciában és piacgazdaságban elfogadhatatlan - írja a Bloomberg.

Véleményvezér

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.
Jó hír, mégsem pusztul el a világ

Jó hír, mégsem pusztul el a világ 

Sokan úgy gondolják, hogy addig létezik a világ, amíg vannak méhek.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo