Brexit: szkeptikusak a britek a kormány szándékaival kapcsolatban

A brit választóknak csaknem a fele úgy gondolja, hogy Theresa May miniszterelnök valójában az Európai Unióban tartaná Nagy-Britanniát, ha módja nyílna rá. A legfrissebb felmérés szerint többen gondolják ezt a konzervatív párti kormányfőről, mint Jeremy Corbynról, a legnagyobb ellenzéki erő, a Munkáspárt (Labour) vezetőjéről.

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A legnagyobb brit közvélemény-kutató csoport, a YouGov éppen fél évvel a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) 2019. március 29-ére várható időpontja előtt ismertette a The Times című konzervatív brit napilap megbízásából végzett vizsgálatának eredményeit. Kimutatta, hogy a britek 48 százaléka szerint Theresa May inkább a további brit EU-tagságot választaná, ha nem tartana saját pártja és a közvélemény Brexit-párti táborának reakciójától. Mindössze 27 százalék gondolja úgy, hogy a miniszterelnök személyes politikai meggyőződésből vezeti ki hazáját az Európai Unióból.

A brit légi közlekedésben is káoszt hozhat a Brexit
Ha nem lesz megállapodás, az Egyesült Királyság és az Európai Unió között járatokat közlekedtető brit és uniós légitársaságoknak a brit EU-tagság megszűnése után egyéni működési engedélyekért kellene folyamodniuk a brit, illetve az uniós hatóságokhoz.
Theresa May a brit EU-tagságról 2016 júniusában tartott - a kilépést pártolók szűk, 51,9 százalékos többségű győzelmével végződött - népszavazás kampányában a bennmaradást pártolta. Amikor azonban a népszavazás után az akkori miniszterelnök, David Cameron lemondott, a helyére megválasztott May meghirdette azóta politikai mottójává vált programját, amely szerint "Brexit means Brexit" - a Brexit Brexitet jelent. Vagyis azt, hogy nincs visszaút az EU-tagságról tartott népszavazás után, az Egyesült Királyság mindenképpen ki fog lépni az Európai Unióból.

Theresa May az újabb népszavazás kiírását célzó, rendre felmerülő kezdeményezéseket is mereven elutasítja.

A friss YouGov-felmérésbe bevont brit választók közül ugyanakkor Jeremy Corbynról - aki közismerten a Labour EU-szkeptikus irányvonalához tartozik - kevesebben gondolják, hogy szíve szerint az EU-ban tartaná Nagy-Britanniát, mint Theresa Mayről. A válaszadók 43 százaléka szerint a Munkáspárt vezetője a brit EU-tagság megőrzésének híve. 22 százalék mondta azt, hogy szerinte Corbyn politikai meggyőződése alapján legszívesebben kilépne az unióból.

A vizsgálatban részt vevők a legnagyobb arányban, 62 százaléknyian Boris Johnson volt külügyminisztert, a kormányzó Konzervatív Párt keményvonalas Brexit-táborának frontemberét tartják meggyőződéses kilépéspártinak, és csak 12 százalékuk gondolja, hogy ő is inkább az unióban szeretné látni hazáját.

A felmérés szerint a britek 57 százaléka tartja a Munkáspárt alsóházi képviselőinek többségét az EU-tagság hívének. Ugyanezt a konzervatív frakció többségéről csak 36 százalék gondolja.

Bemutatjuk a Piac & Profit Online Akadémia kurzusvezetőit!
Új szolgáltatással jelentkezik a Piac & Profit a hazai kkv-döntéshozók üzleti tudásának gyarapítása érdekében. Piac & Profit Online Akadémiát indítottunk a Piac & Profit Konferenciák legsikeresebb, legjobb előadói kurzusvezetői közreműködésével. Az online képzések egyre népszerűbbek, sokak számára elérhetőbbek. A konferenciákon felhalmozott tudásokat ajánljuk a kkv-döntéshozóknak és az adott szakma jövőjét előre megismerni akaróknak.

Véleményvezér

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.
Lengyelországnak jót tett a kormányváltás

Lengyelországnak jót tett a kormányváltás 

A lengyel gazdasági csoda nem három napig tart.
Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában

Magyarország Európában az utolsó helyen az egészségügyi kiadások rangsorában 

Mindenképpen javítani kellene a finanszírozáson.
Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek

Magyarország a technikai államcsőd felé tart, megszorítások jöhetnek 

A világgazdaság számai egyre javulnak, miközben a magyar államháztartás senyved.
Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben

Magyar Péter szerint levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben 

Tényleg ciki Brüsszelben az idegen nyelvet alig tudó magyar képviselők jelenléte.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo