A Pest megyei mikro-, kis- és középvállalkozások (kkv) szerdától adhatják be támogatási kérelmeiket a 4,5 milliárd keretösszegű eszközbeszerzéseket támogató pályázati felhívásra.

A Pest megyei mikro-, kis- és középvállalkozások (kkv) szerdától adhatják be támogatási kérelmeiket a 4,5 milliárd keretösszegű eszközbeszerzéseket támogató pályázati felhívásra.
Már csak két hétig, február 28-ig lehet beadni a GINOP-2.1.2-8.1.4-16 Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása kombinált hiteltermék keretében elnevezésű pályázatot. A Via Credit szerint idén ez az utolsó GINOP-os K+F pályázat, ezt követően a hiánypótló pályázatot várhatóan bezárják.
Már a végéhez közelít az uniós költségvetési ciklus, minden forintot ki kell osztani, mert különben elveszítjük. Még mindig rengeteg forrásról, több ezer milliárd forintról van szó, támogatások és rendkívül kedvező hitelek formájában a kkv-knak. Sok 50-100 százalékos támogatottságú EU-pályázat is nyitva áll.
A magyar gazdaság 2018-ban a GKI becslése szerint 4,6 százalékkal, az EU-ban (is) kiemelkedő mértékben bővült. A növekedési ciklus valószínűleg elérte csúcspontját, idén lassuló, 3,4 százalék körüli növekedés várható.
Nagy többséggel szavazta meg az Európai Parlament annak a mechanizmusnak a létrehozását, amelynek keretében bizonyos, például jogállamisági feltételekhez kötnék az Európai Unió tagállamainak megítélt közösségi források kifizetését a 2021-2027 közötti költségvetési ciklusban.
Magyarország két LIFE integrált pályázatát is támogatja az Európai Bizottság, egyet környezetvédelmi, egyet pedig természetvédelmi területen. A projektek együttes költségvetése meghaladja a 10 milliárd forintot. A programok megvalósítása 2019 januárjától kezdődhet meg.
2019 a digitalizáció éve lesz: technológiai javuláshoz, innovációhoz kapcsolódó pályázatokkal, összesen 15-20 milliárd forint értékben. A pályázati pénzek összes költsége 100 milliárd is lehet jövőre, több ezer nyertes pályázóra számít a Via Credit pályázati tanácsadó.
Komoly kihívást fog jelenteni a tagállamok számára, ha a jelenlegi elképzelések szerint valósul meg a 2021-2027-es európai uniós költségvetési ciklusban a források felhasználásának értékelése, ugyanis előfordulhat, hogy kétszer kell majd megtervezni, mire is szánják ezeket az összegeket. Az új rendszerben megnőhet az átfogó értékeléseket készítő tanácsadók szerepe.
A kutatás-fejlesztés támogatása, a magyar cégek innovációs képességeinek, és ezáltal versenyképességének javítása a gazdaságélénkítés egyik legfontosabb pillére. Mi vár a vállalkozásokra azután, hogy kifut a 2020-ig tartó uniós támogatási ciklus, lesz-e forrás a következő időszakban erre, várhatóak-e változások az intézményrendszerben? Szigeti Ádámot, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) innovációért felelős helyettes államtitkárát kérdeztük.
A Magyarország számára juttatandó kohéziós források nagysága 24-25 százalékkal csökken 2021-et követően, a szociális alap forrásait viszont a tervek szerint kisebb mértékben érintené a forráselvonás – mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) európai uniós fejlesztéspolitikáért felelős államtitkára egy nyíregyházi konferencián kedden.
Már több mint 200 vállalkozás kap tanácsokat a további növekedéshez az uniós Középvállalati Fejlesztési Program keretében, közölte a pályázatokat elbíráló IFKA Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft.
Választ vár az Európai Bizottság a magyar kormánytól a pályázati rendszert érintő felvetésekre, amelyekben a korrupciós veszélyt túl magasra értékelik az uniós szakértők. Sajtóértesülések szerint addig szünetelhetnek három operatív program kifizetései.
A KSH adatai szerint a magyar gazdák átlagéletkora 59 év. Mivel a fiatalokat nem érdekli a föld, a vidéki lét, hosszú távon a vidéki életforma kérdőjeleződik meg. Az elnéptelenedés már a kisvárosokat is fenyegeti. A magyar és európai szinten is erősödő szabályozói beavatkozás egyre inkább részletekbe menően megköti az agráriumban és az élelmiszeriparban működő vállalkozások kezét. Reng Zoltán, a Hungrana vezérigazgatója szerint ez tulajdonképpen a világban fellelhető hatalmas kereskedelmi viták és vámháborúk következménye.
Majdnem 60 milliárd forintos keretösszeggel megjelent a “Mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai korszerűsítése célú hitelprogram” a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében.