Fizetési határidők cikkek


Egyre több vállalkozás csúszik a fizetéssel

Egyre több vállalkozás csúszik a fizetéssel 

Az előző évhez képest 2017-ben szigorodtak a fizetési határidők Magyarországon. Miközben a vállalkozások átlagos fizetési határideje szűkül, a csúszással fizető társaságok mégis rövidebb késéssel képesek teljesíteni fizetési kötelezettségeiket, mint a megelőző év első három negyedévében – írja a Bisnode.
Nem fizetnek időben a magyar cégek

Nem fizetnek időben a magyar cégek 

Kevesebb számlát sikerül időben kifizetnie a magyarországi cégeknek, ám ha már késünk, legalább kevesebbet, mint korábban. Átlagosan 15,5 napig várakoztatjuk ügyfeleinket a határidő lejárta után amennyiben nem azok közé tartozunk, akik időben teljesítik kötelezettségeiket, derül ki a Bisnode Magyarország Kft. elemzéséből.
Hónapokig várhatunk a pénzünkre

Hónapokig várhatunk a pénzünkre 

Jellemzően az első negyedévben tartják be legnehezebben a fizetési határidőket a gazdasági szereplők, és akik most nem tudtak teljesíteni, jóval többet késtek a fizetéssel, mint egy évvel korábban – derült ki a Bisnode cégminősítő adataiból. Ezért fontos mindig utánanézni, milyen partnerrel kötünk üzletet.
Valami történt: hipp-hopp fizetnek a cégek

Valami történt: hipp-hopp fizetnek a cégek 

Hamarabb kapják meg pénzüket üzleti partnereiktől a vállalkozások, és ők is rövid időn belül ki tudják fizetni szállítóikat – derül ki a K&H kkv bizalmi index kutatás legutóbbi adataiból. Ezzel a finanszírozási időtáv rekord alacsony szintre mérséklődött, ami kedvezően hat a cégek fizetőképességére.
Itt a lista: ők késnek a legtöbbet a fizetéssel

Itt a lista: ők késnek a legtöbbet a fizetéssel 

2015 első félévében a csökkenő fizetési határidőknek szerencsére több cég tudott megfelelni, azonban akik késve fizették ki számláikat többet késtek, mint 2014 azonos időszakában, áll a Bisnode nemzetközi cégminősítő elemzésében. Jelenleg az ingatlanügyletekkel és az építőiparral foglalkozó cégek késnek a legtöbbet a számlafizetetéssel.
Ha késünk, akkor sokat késünk a fizetéssel

Ha késünk, akkor sokat késünk a fizetéssel 

2014 első negyedévét összehasonlítva az idei év első három hónapjával megállapítható, hogy több számlát fizetnek időben a cégek. Azok azonban, akik nem tudtak határidőben teljesíteni, többet késtek a fizetéssel, áll a Bisnode nemzetközi cégminősítő elemzésében. Egy év alatt a fizetési feltételek is szigorodtak, így jelenleg 24 napos átlagos fizetési határidő jellemző Magyarországon, melynek szerencsére többen tudnak megfelelni, mint korábban.
Így indítsunk fizetési meghagyásos eljárást

Így indítsunk fizetési meghagyásos eljárást 

Az egyik leggyorsabb és legköltséghatékonyabb megoldás követelésünk érvényesítésére az elektronikus fizetési meghagyásos eljárás. Ellentmondás hiányában hónapokig tartó bírósági eljárás nélkül, akár három hét alatt jogerős végzéshez juthatunk.
6 napig kell csak pénz nélkül kibírni

6 napig kell csak pénz nélkül kibírni 

A hazai vállalkozásoknak csupán 6 napos finanszírozási időtávra kell felkészülniük, ami jelentősen javítja a likviditási helyzetüket. A kkv-k túlnyomó többsége forintszámlán tartja likvid eszközeit, de a devizaszámla és a házipénztár is minden ötödik vállalkozásra jellemző. A cégek pénzkészletei és likvid eszközeinek szintje döntően nem változott az elmúlt fél évben – derül ki a K&H kkv bizalmi index felmérés legutóbbi adataiból.
A számlák felét fizetik időben - és ez már eredmény

A számlák felét fizetik időben - és ez már eredmény 

A magyar cégek 2013-ban számláik 51,4%-át fizették ki határidőben, ami jobb, mint a 2012-es 43,5%-os eredmény. Ezzel az értékkel hazánk az európai országok túlnyomó többségét megelőzi fizetési fegyelem terén a Bisnode csoport által képviselt Dun & Bradstreet (D&B), nemzetközi cégminősítő önkéntes csatlakozáson alapuló fizetési tapasztalat programja alapján készült elemzés szerint.
Átlag 11 millió a bukás a nem fizetés miatt. Mit lehetne tenni?

Átlag 11 millió a bukás a nem fizetés miatt. Mit lehetne tenni? 

Első hallásra akár kedvezőnek is tűnhet a mezőgazdaságban jellemző átlagosan 25 napos fizetési késedelem más iparágakhoz képest, de mindjárt más a kép, ha figyelembe vesszük, hogy a termelők csaknem felével előfordult már, hogy egyáltalán nem látott pénzt egy üzletből.

Késve fizetünk, de ezzel nem vagyunk egyedül 

Magyarország az európai uniós tagállamok között a középmezőnyben helyezkedik el a késedelmes fizetéseket tekintve, az egy év alatt lebonyolított összes üzleti forgalom 4 százalékát kell leírni késedelmes vagy nem teljesített fizetés miatt.

Javul a fizetési morál, bővülhet a gazdaság 

Javult a szállítói hitelezéssel kapcsolatos kockázat, valamint a vitatott követelések megítélése. Emellett a vevőállomány forgási ideje és a fizetésképtelenségi eljárások is pozitív trendet mutatnak a Credit Manager Index (CMI) 2013. második negyedévének eredményei alapján. A hitelkockázati menedzserek a kockázati szint csökkenését jelzik előre a magyar gazdaságban.

Hiába örültek a cégek, nem fizet időben az állam 

Nem hozott látható eredményt a közszféra kifizetési határidőinek csökkentésére kialakított EU direktíva: fél évvel a hatályba lépése után mindössze két uniós ország teljesíti a 30 napos fizetési határidőt állami megrendelések esetén,

Ha kell, az adóhatóság jön a kamarai regisztrációs díjért 

Március elsejéig kell a vállalkozóknak regisztráltatniuk magukat a kamaráknál, és március 31-ig kell kifizetniük az 5000 forintos díjat. Ha nem teszik, az adóhatóság fogja behajtani.

Itt az első fizetési nap a katásoknak! 

Február 12-én kell először tételes adót fizetnie azoknak a kata szerinti adózást választó vállalkozóknak. De nem csak ezért lesz fontos nap, minden vállalkozó először számol a 2013-ra megállapított minimálbér és garantált bérminimum után járulékot.

A legkockázatosabb: az építőipar és Nógrád megye 

Az elmúlt három évben folyamatosan és nagymértékben nőtt a cégbedőlések aránya, és ez a trend 2012-ben is tovább folytatódott. 2012-ben 4,07 százalékos cégbedőlési arány jellemezte a magyar cégvilágot, azaz átlagosan 100 cégből több mint négy alig egy év alatt fizetésképtelenné vált. Az iparágakat tekintve továbbra is az építőipar, a megyék közül Nógrád megye cégei a legkockázatosabbak.
Feliratkozás a Piac & Profit Online magazin hírlevelére
Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Professzionális online sales és marketing vezetőt keresünk!

Részletek

Privátbankár
Mfor
Piac és Profit

Munkatársakat keresünk!

Online lapcsaládunk bővítéséhez újságírókat, szerkesztőket keresünk.

Részletek

Adózás

Apa és fia állította ki a fiktív számlákat, de hamar megbuktak a NAV-nál

Apa és fia állította ki a fiktív számlákat, de hamar megbuktak a NAV-nál  

Egy számlázási láncolat ellenőrzésekor vizsgálták azt a két társaságot, amelyek nevében csomagolási szolgáltatásokról és baromfi-feldolgozásról állítottak ki fiktív számlákat.

Klímablog

Húsvéti üdvözlőlapot küldött az ügyfeleinek? Fizethet utána

Húsvéti üdvözlőlapot küldött az ügyfeleinek? Fizethet utána  

Napjaink egyik legnagyobb kihívása a környezet megóvása, és szennyezésének minél erőteljesebb visszaszorítása.

Gazdaság

Jönnek a közös lengyel-ukrán fegyvergyárak

Jönnek a közös lengyel-ukrán fegyvergyárak 

Ukrajnai háború - Denisz Smihal: Lengyelország és Ukrajna közös fegyvergyárak létesítését tervezi.

Infokom

Szokatlan helyről érkezhet a környezetvédelem csodafegyvere?

Szokatlan helyről érkezhet a környezetvédelem csodafegyvere? 

Sokan aggódnak az MI környezetre gyakorolt káros hatásai miatt, de vajon tényleg csak veszélyt jelent?


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo